Víťazom 4.edície BFC sa stal McCarter

bfc19 mccarterSpoločnosť McCarter sa stala víťazom štvrtej edície Business Football Challenge 2019. Hráči v bielych dresoch, ktorých práce sa točí okolo štiav, vôd a iných skvelých nealko nápojov sa stali skokanmi roka, keď minuloročné 9.miesto neuveriteľne vylepšili a vynieslo im to tak celkového víťazstvo na jesennom turnaji.

Po prvých zápasoch by si však na nich asi vsadil málokto. Veď prvé dva duely prehrali 0:3 a 0:1, no potom nasledovala v zápase s obhajcom titulu Sitnom Holding prekvapujúca výhra 4:2 a už to zrejme čo-to naznačilo. McCarter postúpil zo štvrtého miesta do štvrťfinále a čakal ho v ňom jednoznačný líder skupiny B CORWIN, ale prestížny bratislavský developer nepostavil vo štvrťfinále základy najlepšie, v riadnom hračom čase iba remizoval 2:2 a v následnom penaltovom rozstrele sa šťastie usmialo na neskoršieho víťaza. Veľkým prekvapením bolo aj vypadnutie ďalšieho víťaza základnej skupiny a spomínaného obhajcu titulu Sitno Holding. Ten si už vo štvrťfinále zopakoval svoj minuloročný finálový duel s CK FutbalTour.sk a hoci pred rokom sa v ich vzájomnom semifinále zrodila remíza 2:2, tentoraz jednoznačne triumfovali hráči reprezentujúci najväčšiu športovú cestovnú kanceláriu a neúspešný finálový penaltový rozstrel z roku 2018 im vrátili aj s úrokmi po víťazstve 4:0. Výborne si počínali aj hráči GFI, ktorý bez väčších problémov postúpili do semifinále a štvoricu doplnili reprezentanti DHL Express Slovakia. Tým však vystavil stopku rozbehnutý FutbalTour, ktorý po víťazstve 4:0 vo štvrťfinále deklasoval aj DHL Express 4:1 a pred zrakmi majiteľa si vybojoval druhýkrát po sebe postup do finále. Ich “partnerom” sa stal McCarter, ktorý vyradil GFI 2:1. V súboji o bronz najskôr DHL Express uspel nad GFI aby následné finále prinieslo drámu až do úplného konca. McCarter sa síce ujal vedenia, ale FutbalTour.sk odpovedal a keďže svoj ďalší tlak do víťazného gólu nepretavil, nasledoval penaltový rozstrel. V ňom si loptu na značku pokutového kopu postavilo až 12 hráčov a v šiestej sérii sa tak rozhodlo o titule pre McCarter.

Na večernej párty to hráči oslávili aj so svojimi kolegyňami a keďže sme si pripíjali iným ako džúsmi, o dobrú náladu bolo postarané. McCarter si spolu s FutbalTourom zároveň vybojoval postup do koncoročného Best of the Best Football Challenge, kde budú reprezentovať zástupcov tohto turnaja.

Všetkým tímom ďakujeme, veríme, že ste si akciu užili a pred ďalšími ročníkmi máme určite na čom stavať. Zišla sa totiž výborná partia ktorá sa vie skvele baviť a na ďalších turnajoch bude určite veselo.