Víťazom 9.ročníka BIFC nováčik INPEK HOLDING

bifc17 inpek holdingNitrianska spoločnost INPEK HOLDING sa z pozície nováčika stala víťazom 9.ročníka turnaja spoločností z oblasti stavebníctva a developmentu Building Industry Football Challenge 2017.

Rozhodli o tom maximálne vyrovnané a napínavé zápasy, veď mnohí tradiční účastníci sa zhodli, že takýto vyrovnaný turnaj si nepamätajú už dlho. Že každý môže zdolať každého sa začínalo potvrdzovať už v základných skupinách, v ktorých každý z účastníkov získal minimálne bod a strelil minimálne gól. A to sa nestáva často. Obhajca titulu Váhostav-SK navyše vstúpil do turnaja prehrou, čo mnohím tímom ukázalo, že každý je poraziteľný a bojovalo sa o každý centimeter ihriska. Rovnako prehrou vstúpil aj obhajca bronzu Metrostav Slovakia a keď minulý rok strieborná Skanska SK iba remizovala, karty boli rozdané a nádej na úspech mali všetci.

Výborné výkony podával najmä Doprastav, ktorý suverénne ovládol skupinu B a stratil iba dva body za jednu remízu. V ostatných skupinách už bolo poradie vyrovnanejšie, veď medzi prvým a piatym miestom bol rozdiel vždy iba tri body, čo je jedno víťazstvo a pred play-off tak všetko mohlo byť inak. Vo vyraďovacej fáze sme videli veľmi napínavé súboje, veď len jeden zápas sa skončil vyšším gólovým rozdielom a aj to bolo víťazstvo rozbehnutého Doprastavu 4:0. Prekvapením však bolo vypadnutie minulý rok striebornej Skanska SK, ktorá nestačila na CRH Rohožník a celkovo tak obsadila iba 9.miesto. Druhý tím CRH Slovakia, z Turne nad Bodvou, mal blízko k prekvapeniu, keď Váhostav-SK udržal na uzde a po remíze 1:1 sa kopali penalty. V nich však mali viac šťastia obhajcovia titulu zo Žiliny a postúpili ďalej. Veľmi nenápadne putoval vyraďovacou fázou Adotel-Hex, ktorý v troch zápasoch neinkasoval ani gól a dostal sa až do finále! Na tím, ktorý minulý rok obsadil spodné priečky to bolo obrovské, ale zaslúžené, zlepšenie.

Adotel-Hex počas svojej spanilej jazdy vyradil aj víťaza skupiny C Dopravoprojekt, ktorý mal po zápasu v základnej skupine určite chuť, ale nakoniec zostal na konte Žilinčanov. V napínavom súboji rozbehnutého Doprastavu s Váhostavom-SK mali taktiež viac šťastia hráči zo Žiliny a Doprastav sa musel po jedinej prehre na turnaji uspokojiť len s 5.miestom. Po vyradení jedného medailistu v osemfinále už CRH Rohožník ďalšieho nevyradil a vo štvrťfinále zostal na konte Metrostavu Slovakia. V poslednej štvrťfinálovej dvojici zvíťazil INPEK HOLDING nad TEBAU 2:1. V semifinálových zápasoch sme videli len jediný gól. Ten rozhodol o postupe INPEK HOLDING cez Váhostav-SK. V druhom zápase medzi Adotel-Hex a Metrostavom sa zrodila bezgólová remíza a hráči Adotel-Hex zvládli lepšie penaltový rozstrel.

Aj zápasy o medaily boli na góly chudobnejšie. Po troch do siete Metrostavu získal bronz Váhostav-SK, pre ktorý to tak bola tretia medaila v posledných troch rokoch a skompletizoval tak kompletnú zbierku (2.miesto v roku 2015, 1.miesto v roku 2016). Vo finále sme videli napínavý súboj obrán v ktorom padol len jeden gól a keďže ho streli hráči INPEK HOLDING, zaslúžene sa radovali z celkového víťazstva.

Na večernej afterparty potom zaplnená sála tlieskala všetkým účastníkom a potom sa už roztočila tradičná divoká žúrka, počas ktorej nechýbala dobrá nálada, tí čo mali ešte sily z turnaja ich investovali do tancovania na parkete a pri bare sme sa zhodli, že tento ročník sa naozaj vydaril. Už teraz sa teda tešíme na všetky staré známe, ale aj nové, tváre na jubilejnom 10.ročníku. Ten uskutoční 24.3.2018 a ak bude turnaj a účastníci na ňom minimálne takí skvelí ako v poslednú marcovú sobotu, určite sa máme na čo tešiť!