Víťazom 9.ročníka FFC Winners Group

ffc16 winners groupSpoločnosť Winners Group sa stala víťazom 9.ročníka Financial Football Challenge 2016, keď z pozície nováčika zaskočila všetkých skúsených harcovníkov a hneď pri svojej premiére sa stala majiteľom zlatých medailí.

Ambiciózny tím v ktorom hrali prím futsalisti, ktorí sú však zamestnancami rýchlo sa rozvíjajúcej spoločnosti, udali tón hneď v základných skupinách, kedy skupinou B prešli bez straty bodu a v súboji o prvé miesto a priamy postup do štvrťfinále zdolali v šlágri Wustenrot 2:0. Rovnako suverénne a trošku aj prekvapivo si počínalo pwc, ktoré taktiež so všetkými víťazstvami prešlo základnou skupinoua  dokonca v nej zdolalo aj obhajcu titulu Slovenskú sporiteľňu. Oveľa napínavejšie boli ďalšie boje o postup, veď napríklad obhajca striebra Penta Investments musel o svoj postup bojovať do posledného hvizdu a jednoduché to nemal ani EOS KSI Slovensko, ktorý si však dovolil jedno menšie zaváhanie.

Veľmi napínavé boli aj súboje vo vyraďovacej fáze, kde prekvapujúco skončili hráči SwissRe, ktorí nestačili na silnú Slovenskú sporiteľňu a tá potom v repríze minuloročného finále poslal von z hry Pentu Investments. V semifinále tak proti sebe nastúpili pwc s favoritom turnaja Winners Group a Slovenská sporiteľňa s dvojnásobným medailistom uplynulých dvoch rokov EOS KSI Slovensko. A v oboch zápasoch sa bolo na čo pozerať. pwc svojho súpera doslova ničilo, ujalo sa vedenia 1:0 a hoci Winners Group dvoma gólmi otočil priebeh, hráči v modrých dresoch sa nevzdali a vyrovnali na 2:2. V dramatickom závere napokon Winners Group naklonil misky váh na svoju stranu a po tesnom víťazstve 3:2 sa radoval z postupu do finále. V ňom ho čakal EOS KSI Slovensko, ktorý taktiež tesne zdolal Slovenskú sporiteľňu, keď o víťazovi rozhodol jediný gól. A jednogólovými rozdielmi sa skončili aj zápasy o medaily. V tom o bronz malo proti Slovenskej sporitelni viac šťastia pwc a vo finálovom zápase sa po víťazstvo 1:0 tešil spomínaný Winners Group.

Zaujímavé však bol aj premiérové zápasy ženského miniturnaja, ktoré zaplnili tribúny do posledného miesta a každá podarená akcia či strela bola odmenená obrovským potleskom. Ani jeden tím neskončil bez bodu či bez streleného gólu a aj tu rozhodovali detaily. Z celkového víťazstva sa napokon tešil ženský tím pwc, druhé miesto obsadila Generali Poisťovňa a bronz putuje do OTP Banky Slovensko. Na štvrtom mieste s jedným bodom skončili reprezentantky EOS KSI Slovensko.

Na večernej párty sa však potom aj vďaka spomínaným dievčatám rozprúdila divoká zábava, parket bol plný od začiatku do konca, o zaplnených miestach pred barom ani nehovoriac 🙂 V tejto časti turnaja sa napokon tešili asi všetci, veď ešte o pol štvrtej nad ránom bol hotel zaplnený a zábava bola fantastická. Opäť sa teda potvrdilo, že na tomto tradičnom turnaji, ktorý napísal už deviatu kapitolu sa v športe môže stať čokoľvek, veď ani raz v histórii neobhájil víťaz predchádzajúceho ročníka svoje prvenstvo a tak ako minulý rok, aj tentoraz skončili všetky štyri posledné zápasy turnaja od semifinále iba rozdielom jedného gólu. A rovnako sa potvrdilo, že sa na turnaji stretáva perfektná partia ktorá vie žiť a baviť sa, za čo všetkým zúčastneným ďakujeme a už teraz sa na vás tešíme pri jubilejnom desiatom ročníku!