Víťazom ALFC 17 je Volkswagen Miesiči

alfc17 vw miesiciTím Volkswagenu Slovakia FC Miesiči sa stal premiérovým víťazom Automotive & Logistics Football Challenge, keď dominoval na jeho 9.ročníku. Nadviazal tak na úspechy svojich kolegov zo závodu pod hlavičkou FC Messe a odnáša si tak do Devínskej Novej Vsi putovný pohár.

Miesiči sa na turnaji predstavili vôbec prvýkrát, keďže predtým zastupoval Volkswagen práve FC Messe. Ten sa však pre rok 2017 nestal víťazom vnútropodnikovej letnej Volkswagen ligy a tak si právo účasti na našom turnaji vybojovali práve Miesiči. A tí sa do svojich súperov pustili zhurta už v základných skupinách, keď vyhrali všetky zápasy s impozantným skóre 20:0. Pozadu nezaostávali ani reprezentanti LKW Komponenten, ktorí tiež svoju skupinu ovládli bez straty kvetinky a to isté sa podarilo aj minulý rok tretiemu Titransu či skvelej Helle Slovakia Front Lighting.

Na ďalších priečkach však vrcholil boj o postupové pozície do vyraďovacej fázy. V nej sa tradične stretlo najlepších šestnásť tímov a o napínavé momenty či prekvapenia nebola núdza. Hneď o to prvé sa postarali hráči ZF Slovakia, ktorí ako druhý tím skupiny B nevzládli pozíciu favorita a podľahli Branson Ultrasonics 0:2. V dvoch zápasoch dokonca rozhodovali až pokutové kopy, keď sa dovtedy bezchybný LKW Komponenten začal herne trápiť, ale napokon strely z bieleho bodu zvládol lepšie ako svoj súper. To isté platilo v osemfinále aj o Grupo Antolin Bratislava a jeho hráči v modrožltých dresoch dokonca zaznamenali svoj historicky najlepší výsledok na turnaji, keď skončili na 6.mieste.

Svoje najlepšie umiestnenie na turnaji dosiahli aj iné tímy. Z pozície nováčika sa po skvelých výsledkoch až na 4.miesto dostal topoľčiansky TOPNAD. A nebyť zranenia ich najlepšieho strelca vo štvrťfinále, kľudne to mohlo byť ešte lepšie. Historicky prvýkrát získali bronzové medail hráči LKW Komponenten a svoj minuloročný bronz vylepšil o jedno miesto nitriansky Titrans. O premiérovom víťazovi z Volkswagenu Slovakia sme už písali, no napokon sme sa na večernej afterparty zhodli, že spokojní boli viacerí. Väčšina si totiž prišla najmä oddýchnuť, odreagovať sa a prežiť pekný deň. A to sa potvrdilo aj na afterparty, na ktorú zavítal až z Dubnice nad Váhom špeciálny hosť večera – ak chce niekto jeho predstavenie vidieť, máme video, stačí napísať 🙂 A zažil úspech, keďže v hľadisku mal mnoho fanyniek.

Potom sa tradične rozprúdila skvelá párty a žúrka, ktorá končila až hlboko v noci. A na parkete a pri bare sme si sľúbili, že sa skúsime v takejto zostave stretnúť opäť na jesen 2018 na jubilejnom už 10.ročníku!