Víťazom Best of the Best 2016 je Volkswagen

IMG_20161203_170649Tím Volkswagenu Slovakia pod hlavičkou FC Messe sa stal premiérovým víťazom Best of the Best Football Challenge a zároveň najlepším firemným futsalovým tímom na Slovensku! Na tomto mieste vystriedal minuloročného obhajcu T-Systems Slovakia.

Stalo sa tak po dramatických zápasoch v prvú decembrovú nedeľu v športovej hale PKO. Volkswagen FC Messe síce vyhral svoju základnú skupinu, no nebolo to bez straty bodu, keď v nej raz remizoval s Tate & Lyle 1:1. Okrem toho všetkých svojich konkurentov porazil, hoci častokrát najtesnejším rozdielom. A to, že k skvelým výkonom patrí aj šťastie potvrdil aj v ďalšom priebehu. Veď už na Automotive & Logistics Football Challenge si titul vybojoval vďaka penaltovým rozstrelom vo finále. A že odvážnemu šťastie praje sa potvrdilo aj vo vyraďovacej fáze Best of the Best. V napínavom štvrťfinále s Váhostavom mal niekoľkokrát na mále a keď už sa zdalo, že všetko dospeje k bezgólovej remíze, stratil Váhostav loptu pri vlastnom autovom vhadzovaní 15 sekúnd pred koncom, hráči z Devínskej Novej Vsi podnikli rýchlo protiútok a dve sekundy pred sirénou strelili víťazný gól. Trpké pre Žilinčanov, šťastné pre Volkswagen. V semifinále si rozbehnutý Volkswagen poradil s EOS KSI Slovensko 2:0, keď taktiež bol dlho stav bezgólový. No a v zápase o titul sa stretol s jediným tímom, nad ktorým nevyhral, so spomenutým Tate & Lyle. Tentoraz však už nenechal, narozdiel od zápasov v skupine, nič na náhodu, zvíťazil 2:0 a premiérovo sa tak stal najlepším firemným futsalovým tímom na Slovensku.

Tretie miesto si vybojoval hráči banskobystrického Transmedicu Slovakia, ktorí tak nechali zabudnúť na minuloročné nepostúpenie zo základnej skupiny na Best of the Best. V základnej skupine tentoraz vyhrali všetky zápasy a jedinú prehru inkasovali v semifinále od Tate & Lyle. V zápase o bronz sa však zmobilizovali, porazili EOS KSI Slovensko a odvážajú si pohár za tretie miesto.

Všetkým zúčastneným tímom, ktoré bez výnimky potvrdili že na turnaji sa predstavili právom, ďakujeme. A tešíme sa na stretnutia na turnajoch v roku 2017. Až výsledky na nich ukážu, kto sa opäť prebojuje až do finálového turnaja na konci roka. A ako ukázal minulý rok, zloženie môže byť iné, veď tento rok sa na Best of the Best predstavili len tri mužstvá z roku 2015. Aj to len potvrdzuje vyrovnanosť účastníkov a fakt, že na medzifiremných futsalových turnajoch sa môže stať čokoľvek.

Prajeme všetkým veľa šťastia a uvidíme sa opäť v roku 2017!

Pozrite si finálový zápasy na Best of the Best Football Challenge 2016: