Víťazom FFC 2014 premiérovo EOS KSI Slovensko

eos ksi

EOS KSI Slovensko sa premiérovo a prekvapujúco stal novým víťazom Financial Football Challenge, keď v roku 2014 v siedmom ročníku triumfoval nad svojimi súpermi a po nevydarenom predchádzajúcom roku sa stal nečakane novým víťazom.

Cesta za titulom sa pritom začala absolútne nenápadne, keď v základnej skupine nevyhrali hráči ani raz o viac ako jeden gól a nad žiadnym z tímov vyslovene nevyčnievali. To sa však nedalo povedať o Pente Investments, ktorá základnú skupinu napriek oklieštenej zostave zvládla absolútne suverénne a do ďalších bojov išla bez straty kvetinky. Bola tak jediným tímom, ktorý po zápasoch v základných skupinách vyhral všetky svoje zápasy. Z ďalších mužstiev sa do užšieho okruhu favoritov zaradili aj Slovenská sporiteľňa či SwissRe, no obrovská vyrovnanosť turnaja dávala šancu všetkým. Väčšina zápasov sa končila rozdielom o jeden až dva góly, takže pred vyraďovacími zápasmi si zuby na titul oprávnene brúsili viacerí.

Mnohí sa však presvedčili o zradnosti vyraďovacej fáze. Po pokutových kopoch sa z turnaja porúčali Advokátska kancelária Soukeník-Štrpka aj Wustenrot a štvorica vyššie spomenutých favoritov išla ďalej. Štvrťfinále sa však stalo konečnou pre obhajcu bronzu z roku 2013 ZUNO BANK a taktiež v ňom narazil aj jeden z každoročných favoritov Sberbank Slovensko. Hráči v zelených dresoch síce zvládli v predchádzajúcom kole penaltový rozstrel, k čomu im pomohla určite aj tímova porada minútu pred koncom zápasu za stavu 0:0, no vo štvrťfinále už potom ťahali za kratší koniec.

V semifinále sa zrodila riadna dráma. Oba zápasy sa skončili remízou a o finalistoch museli rozhodnúť penaltové rozstrely. Tie lepšie zvládli Slovenská sporiteľňa a EOS KSI Slovensko, takže neúspešným tímom SwissRe a Penty Investments zostal len súboj o bronzové medaily. Aj v ňom sa kopali penalty, ktoré tentoraz lepšie zvládli SwissRe, takže Penta skončila na turnaji štvrtá, keď vyhrala všetky zápasy a v dvoch remizovala (semifinále a zápas o 3.miesto) a neuspela v následných penaltových rozstreloch. Presvedčila sa, že aj bez prehry v riadnom čase sa dá skončiť len na 4.mieste.

Finále už prinieslo vyrovnaný súboj Slovenskej sporiteľňa a EOS KSI Slovensko. Slovenská sporiteľňa nabudená nedávnym ziskom titulu Banka roku 2014 chcela toto potvrdiť aj vo finále, no na pevnú obranu svojho súpera, ktorá v play-off inkasovala len jediný gól, nenašla recept. EOS KSI sa tak po výhre 1:0 stal premiérovo víťazom celého turnaja a jeho hráči tomu nemohli uveriť ani na večernej afterparty, keď na ich stole svietil okrem klasického pohára aj putovný pohár.

V hoteli Holiday Inn sa potom večer rozpútala skvelá žúrka, ktorá síce začala pomalšie, ale ešte o štvrtej hodine rannej duneli steny hotela a sálou sa ozýval spev a smiech všetkých zabávajúcich sa účastníkov. Ten neprerušilo ani oficiálne ukončenie párty a zapnutie svetiel v sále, takže na vyžiadanie skvelého kolektívu ZUNO BANK sme si ešte dali niekoľko prídavkov – a nikomu nevadilo svetlo a skorá ranná hodina. Išlo sa na doraz. Toto všetko, ale hlavne nové kamarátstva a vzťahy sú zárukou toho, že aj o rok bude na turnaji o čo hrať, opäť sa zíde skvelá partia starých známych a určite aj niekoľkých nováčikov a dobrú náladu si zopakujeme. Latka je síce nastavená vysoko, ale všetci sa zhodli, že sa ju pokúsia posunúť ešte trochu vyššie.