Víťazom FFC 22 je ČSOB Poisťovňa

ffc22 csob poistovnaSkvelý tím ČSOB Poisťovne sa stal víťazom 13.ročníka Financial Football Challenge 2022, tradičného firemného futsalového turnaja firiem z oblastí finančníctva. Pre hráčov v modrých dresoch bolo dlhé roky prekliatím štvrťfinále, cez ktoré dlho nevedeli napriek výborným výkonom prejsť, no v prvú októbrovú sobotu 2022 sa im to po dvojročnej turnajovej prestávke podarilo a napokon zaslúžene dokráčali až k svojmu premiérovému triumfu v tomto najstaršom a najtradičnejšom firemnom futsalovom turnaji s históriou od roku 2008.

Dva covidové roky sme čakali, kým sa táto skvelá partia opäť stretne a 1.10.2022 bol ten magický dátum na ktorý dlhé mesiace viacerí vzhliadali. A vyšlo to! Jeden z najvyrovnanejších firemných turnajov v histórii prilákal mnoho tradičných účastníkov, ale táto “rodina” privítala aj niekoľko nováčikov, ktorí sa určite cítili dobre. Hneď prvý zápas turnaja skončil “tradične” 0:0, čo len potvrdilo veľkú vyrovnanosť a fakt, že na turnaji rozhodujú aj maličkosti a štastie. Vo všetkých základných skupinách sa tak bojovalo až do posledných zápasov a nikto si do poslednej chvíle nemohol byť istý svojou pozíciou pred play-off. V ňom sme videli dokonca dva penaltové rozstrely a aj tie rozhodli o tom, že miestenku medzi najlepšou štvorkou si vykopali Tatra banka, Finportal, ČSOB Poisťovňa a obhajca titulu z roku 2019 UNIVERSAL maklérsky dom.

Práve Universal však mal v prvom semifinále smolu, keď narazil na motivovanú a výborne hrajúcu ČSOB Poisťovňu a tá ho doslova zvalcovala 4:0. Druhý duel už bol oveľa taktickejší a tesnejší, no viac šťastia mala Tatra banka, ktorá tak po víťazstve 2:0 poslala Finportal len do boja o 3.mieste. A to mu vyfúkol práve Universal, ktorý tak po víťazstve 2:1 skompletizoval svoju medailovú zbierku na turnaji. Hral trikrát a má zlato, striebro aj bronz. Hráči Finportalu si tak na medaile budú musieť počkať minimálne do 14.ročníka. Vo finále sa stretli ČSOB Poisťovňa s Tatra bankou. Mierny favorit nenechal nič na náhodu, vyhral 3:0 a prvýkrát v histórii získal titul do svojich radov.

Večerná párty bola kapitolou samou o sebe, veď tradiční účastníci vedia, že patrí k tomu najlepšiemu a inak tomu nebolo ani tento rok. Nabitá sála hotela Saffron privítala zástupcov všetkých tímov, nechýbal ani jeden. Od úvodu až po záverečnú pesničku (aj keď tých záverečných bolo asi desať a trvali asi hodinu 🙂 bolá skvelá nálada na parkete, pri stoloch či pri bare. Všetci si to užili a potvrdili sme si, že na ďalší ročník určite nebudeme čakať tri roky a stretneme sa opäť na jesen 2023. Bolo to výborné!