Volkswagen má najlepší firemný futsalový tím roku 2017

bbfc17 vw miesiciFutsalisti z Volkswagenu Slovakia sa stali majstrami Slovenska vo firemnom futsale za rok 2017 Rozhodli o tom zápasy v druhú novembrovú sobotu, keď na turnaji Best of the Best Football Challenge 2017 nenašli premožiteľa.

Turnaja sa zúčastnilo desať zo 14 kvalifikovaných tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch päťčlenných skupín. Išlo o najlepšie firemné futsalové tímy z roku 2017, ktoré si právo účasti na tomto turnaji vybojovali na svojom firemnom futsalovom turnaji počas roka. Ťažko sa preto hľadali favoriti a samotný priebeh zápasov to aj potvrdil, veď každý z tímov získal na turnaji minimálne bod, či strelil minimálne dva góly. Aj výsledky boli veľmi tesné, takže o konečnom poradí v skupinách rozhodovali naozaj iba detaily.

V skupine A zavelili od začiatku do útoku víťazi ALFC, hráči Volkswagen Slovakia pod názvom Miesiči. Tí vyhrali svoje prvé tri zápasy, podobne ako Slovnaft a v tom poslednom teda proti sebe bojovali o prvé miesto v skupine. Slovnaftu by stačila na víťazstvo v skupine aj remíza, keďže mal lepšie skóre, no po prehre 0:2 sa musel uspokojiť s druhou pozíciu v skupine A. Tretie miesto si so ziskom štyroch bodov vybojovali reprezentanti Medirexu a štvrté postupové patrilo EXIMBANKE SR, ktorá získala dva body za dve remízy. Jediný bod získal Adotel-Hex, ktorému tak postup do štvrťfinále tesne ušiel.

V B skupine bola situácie ešte zamotanejšia. Hoci po prvom zápase a remíze 2:2 sa nezdalo, že Sitno Holding bude kraľovať, jeho hráči napokon v ďalších troch zápasoch zvíťazili a celkom suverénne obsadili prvé miesto. Na druhom sa umiestnil so 7 bodmi Pfizer a o ďalšom poradí rozhodovali naozaj detaily. Pred posledným zápasom v skupine bol na postupovom mieste T-Systems Slovakia, ktorému stačilo aby v poslednom zápase štvorbodový Inpek Holding neprehral s jednobodovým Eustreamom. Inpek Holding už istotu postupu mal, no napriek tomu nechcel poľaviť, lebo prípadná prehra by ho odsunula až na štvrté miesto, vyradila z hry T-Systems a im vo štvrťfinále prihrala víťaza skupiny A Volkswagen Miesiči. A napokon sa presne to stalo. Eustream zvíťazil 2:1, dostal sa na štyri body, vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu predbehol Inpek Holding a trojbodovému T-Systems Slovakia tak zostali len oči pre plač.

Vo štvrťfinále nastúpil spomínaný Volkswagen Miesiči proti spomínanému Inpeku Holding, ktorý si však zaslúži obrovský rešpekt, veď celý turnaj hral bez striedania len s brankárom a štvoricou hráčou. A keď sa k tomu pridalo zranenie kapitána a počas zápasu ešte aj brankára, naozaj mali čo robiť, aby rozbehnutý Volkswagen udržali na uzde. Napriek prehre 0:3 si však vyslúžili potlesk tribún. V repríze finále Medical Football Challenge 2017 potom vyzval Pfizer hráčov Medirexu a rovnako ako na MFC, aj tentoraz ich porazil 2:0. Rovnako repríza finálového súboja sa udialo aj v zápase medzi Slovnaftom a Eustreamom. Zatiaľ čo na Oil, Gas & Energy Football Challenge si hráči v žltočiernych dresoch poradili so svojim súperom až v penaltovom rozstrele, tentoraz im nedali šancu a zvíťazili presvedčivo 5:0. V poslednom štvrťfinálovom zápase zdolalo Sitno Holding Eximbanku SR 1:0, no ak by sa zápas skončil pri obrovskej šanci bankárov opačne, zrejme by nikto nemohol nič povedať. Aj to však teda rozhodlo o účastnikoch semifinále, v ktorých sa naozaj bolo na čo pozerať.

Kvalita zápasov už bola naozaj vysoká, o čom svedčí aj fakt, že v oboch zápasoch padol len jeden gól. V tom prvom si ho pripísali hráči Volkswagenu Miesiči, ktorí vďaka nemu zdolali Pfizer a v tom druhom podľahlo dovtedy neporazené Sitno Holding Slovnaftu 0:1. Sitno Holding si však aspoň čiastočne vylepšilo náladu v duely o bronz, v ktorom síce proti Pfizeru prehrávalo 1:2, no dvoma šťastnými gólmi – jedným vlastným a ďalším s odrazením od hrude – otočilo na konečných 3:2. V následnom finálovom zápase sa predstavili v repríze posledného zápasu skupiny A Miesiči z Volkswagenu proti Slovnaftu. Víťazi OGEFC chceli svojmu súperovi oplatiť prehru 0:2 zo základnej skupiny, na napriek množstvu šancí nestrelili gól ani vo finále a po prehre opäť 0:2 tak získali “iba” striebro. Víťazom sa tak stal zaslúžene tím Volkswagen Miesiči, ktorý na celom turnaji nezaváhal ani raz a po siedmich víťazstvách tak nesie víťazstvo do Devínskej Novej Vsi.

Všetkým tímom ďakujeme za skvelé zápasy a účasť a sme zvedaví, koľko z tohtoročných účastníkov privítame na turnaji v roku 2018. Pretože kvalifikovať sa za svojho turnaja na ten Best of the Best je vždy náročné a okrem umenia si vyžaduje aj dávku šťastia. Už teraz sa na všetkých tešíme v roku 2018!