Volkswagen Messe obhájil titul na ALFC

alfc16 vw fc messeFutsalisti z lakovne Volkswagenu Slovakia pod názvom FC Messe obhájili svoj vlaňajší titul na 8.ročníku Automotive & Logistics Football Challenge 2016. V prvú novembrovú sobotu tak zaknihovali svoje druhé víťazstvo na turnaji, keď v dramatickom a napínavom súboji zdolali vo finále ŠPED-TRANS Levice až po penaltovom rozstrele.

Pre FC Messe bola finálová remíza po základnom hracom čase jedinou na celom turnaji, dovtedy totiž len vyhrávali. Ako najvyššie nasadený tím z minulého ročníka hladko prešli základnou skupinou, v ktorej vyhrali všetky zápasy s impozantným skóre 17:2. To isté sa podarilo v skupine B aj nováčikovi Getrag Ford Transmissions Slovakia, ktorý si tak veľmi rýchlo získal obrovský rešpekt a razom sa stal jedným zo spolufavoritov turnaja. K obom sa už tradične pridal vždy skvelý tím ŠPED-TRANSu Levice či minulý rok bronzová Hella Slovakia Front Lighting. Veľmi nenápadne postupoval turnajom aj Titrans. Strhujúce a napínavé divadlo priniesol posledný zápas skupiny B v ktorom bola situácia maximálne zamotaná a hralo sa o postup z nej. Aktéri však netušili o alternatívach a až po zápase sa hráči oboch tímov dozvedeli, že Grupo Antolin Bratislava vďaka gólu dve sekundy pred koncom do prázdnej brány pri frontálnom útoku súpera postúpil ďalej. Ak by však namiesto konečného výsledku 3:1 zostalo len 2:1 pre Grupo Antolin, ďalej by postupoval jeho súpera. Ponaučením pre všetkých teda zostalo, že už pred zápasom treba počítať a tak sa šťastnejším stalo Grupo Antolin, ktoré tak prvýkrát v histórii aj vďaka tomu okúsilo chuť play-off.

A nezostalo iba pri tom, pretože postúpilo dokona až do štvrťfinále. Zaujímavé bolo putovane obhajcu vyraďovacou fázou, pretože v dvoch zápasoch sa musel zaobísť bez svojho najlepšieho strelca, no oba zvládol a po výsledok 3:2 a dvakrát dobiehaní jednogólového manka, napokon prešiel ďalej. Smolné bolo štvrťfinále pre Getrag Ford Transmissions Slovakia, ktorý dovtedy všetky zápasy vyhral, no s Titransom iba remizoval 0:0 a v penaltovej lotérii prehral 2:3. Na turnaji tak v riadnom hracom čase neprehral ani zápas, no stačilo to len na konečné 5.miesto.

Štvrťfinálové aj finálove zápasy bol v znamení dvojek, veď v šiestich posledných zápasoch turnaja padli v každom zhodne dva góly, z toho až päť výsledkov skončilo 2:0. Iba finále medzi Volkswagenom Messe a ŠPED-TRANSom Levice skončilo remízou 1:1 a prinieslo naozaj napínavé finále, ktoré muselo divákov baviť. ŠPED-TRANS si na obhajcu pripravil skvelú taktiku, fantasticky bránil a súpera k ničomu nepostil. Práve naopak, udrel a dostal sa do vedenia 1:0. Jedna menšia strkanica potom bola predzvesťou momentu, vďaka ktorému sa Volkswagen dostal späť do hry. V presilovke totiž obhajca vyrovnal a doviedol zápas k penaltovým rozstrelom. Tie už sú lotéria a v nej stále šťastie pri Volkswagene, ktorý si tak na putovný pohár bude môcť nalepiť druhý štítok so svojim menom.

Na večernej afterparty sa potom ešte dlho diskutovalo nielen o tomto, ale aj ďalších napínvých momentoch z turnaja, obrovský potlek si odniesla jediná žena reprezentujúca Bring Trucking, ktorá svojim výkonom zatienila nejedného z mužských účastníkov. A po odovzdaní cien a oznámení výsledkov nasledovala skvelá žúrka až do neskorej noci. Budeme radi, keď si ju so všetkými budeme môcť zopakovať opäť o rok, 27.októbra 2017.

Už teraz sa na túto skvelú partiu ľudí z oblasti automotivy a logistiky tešíme a veríme, že spoločne napíšeme ďalšiu kapitolu tohto vydareného turnaja. A sme zvedaví, či sa Volkswagenu podarí získať majstrovský hetrik, alebo sa dočkáme vzostupu nováčikov, ktorí už neraz dokázali zamiešať karty. Tak či onak, určite bude ako vždy skvelá nálada a dobrá zábava.