Vyžrebovali sme finálový turnaj roku 2017

V druhú novembrovú sobotu bude dvanásť firemných kolektívov bojovať na Best of the Best Football Challenge 2017 o titul najlepšej slovenskej firmy vo futsale za rok 2017.

Na turnaji žiaľ nebudeme môcť privítať dvoch kvalifikantov – víťaza FFC Winners Group a druhého z ICTFC Swan. Aj napriek tomu však sľubuje tento finálový turnaj množstvo zaujímavých zápasov, mnohé s prestížnym nábojom. Iba dva tímy si na turnaji zopakujú svoju účasť z minulého roka, čo len dokumentuje aké veľmi vyrovnané bývajú firemné turnaje a aké maličkosti dokážu rozhodnúť o postupe či nepostupe naň.

V základnej skupine A sa môžeme tešiť na účasť troch víťazov turnajov, no každý z finálových zápasov bol vyrovnaný, takže tvrdiť, že víťazi turnajov majú väčšiu šancu ako tí, ktorí sa kvalifikovali z druhého miesta, by bolo určite zavádzajúce. Celý turnaj otvorí súboj medzi Medirexom a HolidayInn Bratislava a potom už budú zápasy odsýpať a hráči kalkulovať body potrebné na postup. Uvidíme, kto bude mať najviac šťastia a futsalového talentu. Minuloroční víťazi Volkswagen FC Messe sa na turnaj nedostali, keďže neboli ani na Automotive & Logistics Football Challenge. O účasť ich pripravili ich kolegovia s tímom názvom Miesiči, ktorí sa tak kvalifikovali na ALFC a ten napokon, podobne ako ich kolegovia pred rokom, celý vyhrali.

Či sa im podarí napodobniť ich aj na Best of the Best Football Challenge je otázne, veď každý tím ktorý sa na ňom predstaví vie hrať skvele. Od roku 2010 kedy sa tento finálový turnaj organizuje, sme spoznali vždy nového víťaza. Šancu zmeniť to bude mať košický T-Systems Slovakia, ktorý turnaj ovládol v roku 2015. Zo zostávajúcich 11 účastníkov nebol ani jeden dokonca ani len v semifinále!

Karty sú teda rozdané, šance absolútne vyrovnané a my sa už teraz tešíme na stretnutie so známymi tvárami a na to, ako spoznáme nového firemného majstra Slovenska vo futsale!