Winners Group obhájil titul na FFC 17

ffc17 winners groupTím spoločnosti Winners Group obhájil svoj minuloročný titul z Financial Football Challenge, keď triumfoval na jubilejnom 10.ročníku turnaja.

Na ňom sa ukázalo, že medzifiremný futsalový turnaj finančníkov je jedným z najvyrovnanejších, veď už niekoľkokrát sme boli svedkami toho, ako sa poradie z predchádzajúceho ročníka o rok neskôr úplne otočilo a častokrát sme svedkami obrovských vzstupov. To platilo aj tentokrát s jediným rozdielom – Winners Group sa o svoj titul obrať nenechal.

Už v základnej fáze začal skvele, keď si ako prvý zabezpečil postup ďalej a mohol si tak potom dovoliť aj zaváhanie v podobe remízy 2:2 s Privatbankou. Rovnako skvele sa darilo aj minulý rok tretiemu PwC, ktorý taktiež v základnej skupine stratil body len a taktiež po remíze. Prekvapením však bola spanilá jazda EXIMBANKY SR, ktorá na turnaji nikdy nehrala ani len semifinále, ale tentoraz vyhrala všetky svoje zápasy v skupine a razom sa zaradila medzi favoritov. Niekoľko ďalších tímov taktiež išlo turnajom bez prehry, no v ich prípade to už bolo s viacerými remízami, čo len potvrdzovalo vyrovnanosť turnaja.

Medzi tieto tímy patrila aj Privatbanka, no na jej smolu prvýkrát prehrala v osemfinále 0:1 a s turnajom sa po svojej jedinej prehre musela rozlúčiť. Prekvapujúco sa s turnajom lúčil aj tronásobný medailista EOS KSI Slovensko či dovtedy výborne hrajúca Generali Poisťovňa. V zápasoch o medaily sa hrali už veľmi vyrovnané zápasy, no mierna prevaha oboch favoritov sa potvrdila a Winners Group s Eximbankou postúpili po víťazstvách 3:1 resp. 2:1 do finále, v ktorom sa zaslúžene stretli ako dva jediné neporazené tímy. A hral sa veľmi vyrovnaný taktický futsal, ktorý už-už smeroval do penaltového rozstrelu, ale gólom niekoľko sekúnd pred koncom si Winners Group zabezpečil svoj druhý titul a účasť na Best of the Best Football Challenge 2017.

V ženskom turnaji potvrdili svoju minuloročnú dominanciu hráčky PwC, no na rozdiel od predchádzajúceho ročníka to nebolo bez straty bodu. Jediný zápas v ktorom nevyhrali bola bezgólová remíza proti druhej Generali Poisťovňa a tretie miesto získali hráčky ČSOB Finančnej skupiny, pre ktoré to bola premiérová účasť na turnaji a hneď aj so ziskom pohára.

Na večernej afterparty sa už tradične zišla absolútne skvelá partia, ktorá sa pozná už niekoľko rokov a podľa očakávania panovala fantastická nálada. Všetci sa v noci skvele bavili, večer sme si osladili narodeninovou tortou k 10.výročiu potlačenou fotkami z predchádzajúcich ročníkov a účastníci si odnieslo aj mnoho fotiek a spomienok z FunFace fotoboxu. Už teraz sa tešíme na začiatok druhej dekády FFC a na opätovné stretnutie so všetkými známymi ale aj novými tvárami na ďalšom ročníku 10.11.2018. A podľa reakcií z večera sa tešia aj ostatní, pretože opäť sa potvrdilo, že umiestnenie nie je to najdôležitejšie na tomto turnaji. Dobrá partia a skvelí ľudia sú tradičnou značkou tohto turnaja a my sme radi, že môžeme byť toho súčasťou.