Kia Motors Slovakia pred turnajom

Futsalový tím reprezentujúci Kia Motors Slovakia si počas svojich štyroch účastí na turnaji spravil výborné meno. Hneď svoju premiéru premenil na prvý titul a potom sa ešte dvakrát dostal do semifinále, no bolo z toho žiaľ už len tretie a štvrté miesto. Najvyššie ambície bude mať tento sympatický tím, ktorý si získal mnohých aj svojim férovým vystupovaním mimo ihriska, aj na nadchádzajúcom šiestom ročníku.

S kapitánom mužstva a stále aktívnym futbalistom sme sa teda porozprávali o situácii v kádri.

Kia si už na turnaji vyskúšala snáď všetky pozície. V roku 2011 turnaj vyhrala, raz skončila tretia, raz štvrtá. Ako sa vám podarilo poskladať taký vyrovnaný tím?
“Všetky hádam nie?! Zatiaľ len tie v prvej štvorke (okrem 2.miesta), čo nás veľmi teší! Aj keď to vyzerá, že máme stále rovnaký káder, tak sa v ňom dejú každý rok dosť veľké zmeny a myslím, že sme ešte nemali účasť, kde by boli dva roky po sebe aspoň piati hráči z predchádzajúceho ročníka.”

Čo rozhoduje o úspechu? Keď ste turnaj vyhrali, tak ste prišli na turnaj priamo z nočnej zmeny. Vyzeralo to ako hendikep ale ukázalo sa to ako tajný recept…
“Prvý rok bol pre nás veľkou neznámou.Vôbec sme nevedeli do čoho ideme a tak sme k tomu aj pristúpili. Proste s malou “dušičkou” a rešpektom sme odohrali prvé zápasy a až po druhom – treťom, sme si začali uvedomovať, že by sa dalo dostať ďaleko. Na výhru celého turnaja sme však začali veriť, až keď sme boli vo finále. Myslím, že dokonca dva alebo tri ročníky mali po nočnej minimálne štyria hráči z tímu. Dôležité je, že tvoríme dobrú partiu a hlavne, že sa bavíme futbalom.”

Niektorí súperi majú pred vami rešpekt. Oprávnene? Čo im pred zápasom odkážete?
“Rešpekt mame aj my pred zápasom lebo nikdy nikto nevie ako to nakoniec dopadne. Odkazovať súperom myslím, že nemusíme nič. Hlavne si ideme zahrať a pobaviť sa. Pokiaľ to berie tak aj súper, je to OK!”

Ako vnímate rivalitu so ŠPED-TRANSom? Už roky sú vaše súboje ozdobou turnaja, no sem tam sa aj zaiskrí…
“Rivalita so ŠPED-TRANSom? Však je to normálne, že keď sa stretnú vyrovnané tímy, tak rozhodujú maličkosti a rivalita v športe musí byť, inak by to nemalo náboj. Chlapci zo ŠPED-TRANSu sú v pohode, dokonca ste nás dali minulý ročník do jednej šatne a pokiaľ viem, tak nebol žiadny problém, čiže je to tak, ako má byť!”

Aké máte ciele pred turnajom a s akým cieľom idete na afterparty?
Fakt je, že keď teraz skladám tím a pýtam sa na záujem, tak je zaujímavé, že každý si pamätá hlavne afterparty. Ciele si nemôžeme dávať iné ako umiestnenie v prvej štvorke a ideálne s účasťou na záverečnom turnaji, čiže by sme sa radi dostali finále, ktoré nám minulý rok tesne ušlo.”

Ako prebiehala príprava na tento ročník a na čo sa môžeme vo vašom podaní tešiť? Sú v tíme nejaké novinky?
“Príprava je ťažká, každý vie čo treba, aby sa dostal do formy. Oslovil som chlapcov, či majú záujem sa zúčastniť turnaja. V sobotu 25.10 ráno vycestujeme do Bratislavy na turnaj, cestou si dáme sústredenie na kávičke na nejakej pumpe, preberieme taktiku a ideme na to. Dúfam, že zasa vytiahneme nejakého žolíka z talónu, ktorý potiahne tím a divákov potešíme peknými akciami a gólikmi (čo asi nebude tešiť súpera).”

Ďakujeme za rozhovor.