Vyžrebovali sme 8.ročník ALFC

alfc15 vw messeDo 8.ročníka Automotive & Logistics Football Challenge zostáva už len niekoľko hodín a turnaj je vyžrebovaný, účastníci informovaní. Zostáva však zodpovedať hneď na niekoľko otázok, na ktoré nám tieto odpovede poskytne práve prvá novembrová sobota.

Súpisky tímov a ich forma sa síce každým rokom menia, no niektoré družstvá si už vybudovali na ihrisku veľký rešpekt a dajú sa zaradiť medzi širší okruh favoritov. No určite sa nedá vylúčiť ani prekvapenie, ktorého sme sa dočkali v roku 2014, kedy obhajca titulu ŠPED-TRANS Levice vypadol už v základnej skupine v ktorej nevyhral ani jeden zápas! A to išlo pritom o štvornásobného medailistu!

Z tohto sa bude chcieť určite poučiť tím FC Messe z Volkswagen Slovakia, ktorý famóznymi výkonmi zvíťazil pred rokom a svoju formu potom potvrdil aj na Best of the Best Football Challenge, kde získal strieborné medaile. Cestu za titulom sa bude určite snažiť znepríjeniť minulý rok tretia Hella Slovakia Front Lighting, hráči ktorej podľahli práve FC Messe minulý rok v semifinále po penaltovom rozstrele. Zaujímavé bude sledovať návrat na turnaj víťaza z roku 2012 Plastic Omnium Auto Exteriors, ktorý sa minulý rok turnaja nezúčastnil a pre to nemohol byť pri žrebe ani medzi nasadenými. Veľmi zaujímavo vyzerajú aj tímy niektorých nováčikov, ktorí hlásia, že pravidelne spolu hrávajú a radi by svoje ambície potvrdili aj v ostrej turnajovej konfrontácii.

Už v sobotu 5.11. sa teda dozvieme, kto zamieša kartami, ku komu bol žreb priateľský a ku komu menej. Šance sú pre všetkých vyrovnané, ihrisko rovné a lopta guľatá. Hlavné je však dobre sa naladiť, veď už niekoľko rokov si na tejto akcii všetci hovoríme, že aj keď všetci chcú vyhrať, dôležitá je priateľská a fér atmosféra. A spomienky – ak si na nejaké po bujarej večernej žúrke spomenieme 🙂

Tešíme sa na vás a prajeme vám aby ste si turnaj aj afterparty užili tak ako to už osem rokov dokazujete 🙂