3.ročník Business Football Challenge pre Tempo Kondela

bfc19_tempo kondelaFiremný futsalový turnaj otvorený pre akékoľvek firemné kolektívy, jarnú verziu Business Football Challenge 2019vyhral tím spoločnosti Tempo Kondela. Rozhodlo sa o tom v poslednú marcovú sobotu v Bratislave v silnej konkurencii viacerých tímov ktoré už s firemnými turnajmi majú skúsenosti. Na druhom mieste skončila spoločnosti Chirana T.Injecta, bronz putuje do Novartisu.

Pritom po úvodných zápasoch by favorita asi nikto nehľadal medzi touto trojicou. Veď Tempo Kondela prehral hneď svoj prvý diel s Generali Poisťovňou 2:3 a obočie dvíhali diváci skôr by zápasoch spoločnosti Dr.Max, ktorá prešla skupinou ako nôž maslom a so skóre 27:6 bola jednoznačne najlepším tímom na turnaji. Práve s Dr.Max utrpela svoju jedinú skupinovú prehru Chirana T.Injecta a z úvodnej prehry sa rýchlo vzchopil aj Tempo Kondela, ktorý zaznamenal tri výhry v rade a tešil sa z víťazstva v skupine C, o čom rozhodol napokon len jeden bod. V B skupine bol bez prehry práve Novartis, ale tri remízy ju riadne zamotali a tak rozdiel medzi prvým a posledným bol iba päť bodov. Inými slovami, ak by posledný tím v tabuľke porazil Novartis, ten mohol celú skupinu vyhrať a Novartis by klesol na 4.miesto. Tak málo častokrát rozhoduje o poradí po základnej časti.

Základná časť je však jedna vec, vyraďovacie súboje úplne iná a nie raz sa stalo, že play-off bolo akoby úplne iným turnajom. A platilo to čiastočne aj tentoraz, veď už v osemfinále sa trochu prekvapujúco po tesnej prehre 1:2 porúčal z turnaja silný Medirex Group. Neskorší medailisti Tempo Kondela aj Novartis si svojim minipeklom prešli vo štvrťfinále. Obaja boli kúsoček od vyradenia, ale penaltové rozstrely zvládli a hrali tak ďalej. Najväčšie prekvapenie však prišlo v semifinále. Dovtedy jednoznačný Dr.Max, ktorý súper valcoval a vo štvrtfinále vyhral taktiež vysoko 6:1, narazil na rozbehnutú Chiranu T.Injecta. Tú disponovali širším kádrom, hrala výborne takticky a hoci Dr.Max na jej úvodný gól ešte odpovedal, na ten druhý už nie a po prvej prehre v turnaji bol odsúdený hrať len o bronz. V druhom semifinále to už bolo jednoznačnejšie a rozbehnutý Tempo Kondela v ňom deklasoval Novartis 5:0. Keď sa už zdalo, že Novartis to položí, tak ten v súboji o 3.miesto bleskovo zmobilizoval sily, porazil Dr.Max vysoko 4:1 a úvodnému topfavoritovi turnaja zostasli len zemiakové medaily. V očakávanom finále medzi Chiranou T.Injecta a Tempom Kondela sa hral veľmi taktický súboj a od úvodu bolo jasné, že rozhodne jediný gól. Ten strelili hráči z Nižnej v modrých dresoch a keď Chirana potrebovala pridať, po štandardke pridali aj druhý a bolo rozhodnuté. Tempo Kondela sa tak tešil zo zisku titulu na 3.ročníku Business Football Challenge, ale vzhľadom na predchádzajúce umiestnenia panovala veľká spokojnosť aj u oboch ďalších medailistov.

Večer sme v zaplnenom hoteli Holiday Inn dali silnú žúrku počas ktorej sa debatovalo, tancovalo, jedným okom sledovali prezidentské voľby… Ale hlavne – bola výborná nálada a určite sa minimálne v takejto zostave stretneme opäť o rok, 28.3.2020. Boli ste skvelí, tešíme sa na vás opäť!