7.ročník ALFC vyžrebovaný

zrebovanieV sobotu 31.10.2015 sa už po siedmykrát stretnú zástupcovia firiem z oblasti automotive a logistiky na najväčšom firemnom futsalovom turnaji tejto oblasti Automotive & Logistics Football Challenge 2015.

Napriek tomu, že súpisky tímov sa takmer každú sezónu menia a výkony mužstiev sa rok od roka môžu líšiť, žreb očakávali mnohí tradiční aj noví účastníci veľmi netrpezlivo. Svedčilo o tom množstvo emailov, vyzvedaní sa kto zo známych súperov príde v akej forme a podobne.

Pred žrebom sme tak ako vždy nasadzovali do skupín najlepšie mužstvá z minulého ročníka. Čo však bolo pred tohtoročným turnajom ešte pikantnejšie je fakt, že prvýkrát v histórii nebol do skupín nasadený tím ŠPED-TRANS Levice, ktorý bol v histórii trikrát na druhom mieste a raz turnaj vyhral. Minulý rok totiž prekvapujúco ani len nepostúpil zo skupiny, takže reálne hrozilo, že už v základnej skupine sa môže stretnúť so svojim tradičným súperom Kiou, či niektorým iným tímom.

Šťastena mu však priala a ŠPED-TRANS Levice sa predstaví v základnej skupine B, kde ho však okrem iných súperov čaká napríklad mimoriadne silný RF, ktorý obsadil už dvakrát tretie miesto a takmer každý rok bojuje o medaile. Tento duel bude určite jedným z ťahákov základných skupín. V skupine C, do ktorej bola nasadená z minulého roku bronzová tretia Faurecia sa zase stretli výlučne logistické spoločnosti, takže o derbyzápasy v nej nebude núdza. Taktiež bol žreb ohľaduplný k Volkswagenu a “zariadil”, že tím víťaza firemnej ligy sa v základnej skupine vyhne manažérskemu tímu s logom VW na dresoch.

Ako však napokon zápasy dopadnú a či favoriti potvrdia svoje pozície, vôbec nie je isté. Príkladom toho ako sa dá z vrcholu dostať na zem je príbeh ŠPED-TRANSu z minulej sezóny. A naopak, na minuloročnom turnaji finančníkov Financial Football Challenge 2014 zase diváci videli opačný prípad, keď posledný tím z roku 2013 vyhral o rok neskôr celý turnaj.

To len dokazuje, že favoritov sa netreba báť, každý je poraziteľný a v prvom rade ide o zábavu a šport. Lopta je guľatá a často rozhoduje šťastena. Už o niekoľko dní sa dozvieme, komu bude naklonená tento rok. V historických tabuľkách vedia s dvoma titulmi z turnaja Kia Motors a Nagel Slovensko, po jednej zlatej medaile získali Plastic Omnium Auto Exteriors a ŠPED-TRANS Levice.

Tešíme sa na vás už v sobotu!