Novinky

Aktuálny ročník

Historicky prvý ročník futsalového turnaja VAR Cup 2024 pre fanúšikov najväčšej československej futbalovej komunity sa uskutoční v sobotu 6.1.2024.

Hrať sa bude v najnovšej a najmodernejšej bratislavskej športovej hale, otvorenej iba v roku 2021, v ktorej sú k dispozícii dve rovnocenné futsalové ihriská a disponuje skvelým zázemím – vo viacúčelovej športovej hale Domu športu na Junáckej ulici v Bratislave.

Na turnaji budú pískať rozhodcovia, ktorí každý týždeň rozhodujú slovenské alebo bratislavské futsalové súťaže, čo dodá akcii profesionalitu a účastníkom istotu, že na ihrisku budú rozhodovať len ich výkony, ktoré budú podopreté kvalitou v organizačnom zázemí.

Registrácia

 

Registrácia na turnaj je v tejto chvíli uzatvorená a maximálny počet účastníkov je naplnený. Zúčastniť sa bude možné iba v prípade, že niektorí z už prihlásených tímov sa na poslednú chvíľu ohlási alebo nebude mať zaplatené štartovné. V tom prípade budeme informovať cez naše sociálne siete Instagram a Facebook.

Tešíme sa na skvelú akciu!

Futsalový turnaj

Futsalový turnaj bude jednodňový a uskutoční 6.1.2024 vo viacúčelovej športovej hale na Junáckej ulici v Bratislave.

Ako vždy budú na turnaji rozhodcovia pískajúci slovenské a bratislavské futsalové ligy, takže aj oni prispejú svojou kvalitou k profesionálnej úrovni turnaja.

Hrací systém je navrhnutý so zreteľom na fakt, že nie všetci hrávajú futsal a poznajú jeho pravidlá. Turnaj by mal byť atraktívny aj pre rekreačných hráčov. Futsalové pravidlá vám budú detailne vysvetlené, rozhodne sa ich netreba báť. Aby sme však zamedzili chybným verdiktom rozhodcov, turnaj sa bude hrať podľa oficiálnych pravidiel na ktoré sú zvyknutí aj rozhodcovia.

Tímy nesmú mať na súpiske hráčov, ktorí hrávajú slovenskú futsalovú Extraligu a taktiež hráčov, ktorí majú na svojom konte štart v slovenskej reprezentácii.

Prvoradá je pre nás bezpečnosť a preto…

– sa hrá v hale určenej na futsal (ktorá eliminuje zranenia spôsobené z nesprávneho povrchu – napr. škaredé odreniny z pádov na nešmykľavý tartan, namáhané kĺby a členky pri povrchu ktorý sa pri pohybe nepodvolí a pod.)
– sa hrá s futsalovou loptou ktorá má veľkosť číslo 4 a znížený odskok. Je totiž nezmyslom hrať v hale s väčšou loptou ako je futsalová, prípadne s „chlpatou“ loptou ktorá sa šmýka a podobne
– sú všetky fauly tak ako vo futsale kumulované (čo znamená že po piatom faule sa za každý ďalší kope trestný kop – zamedzujeme tak prílišnej agresivite a turnaj sa stáva lákavejší aj pre rekreačných hráčov)
– nepodávame počas športovej časti žiadny alkohol vrátane piva (pretože s konzumáciou alkoholu vzrastá agresivita a z toho plynúce konflikty a zranenia – a my chceme aby ste si oddýchli a prežili príjemný deň).
– je v hale počas celého turnaja hneď vedľa ihriska lekár ktorý ošetrí aj tie najmenšie zranenia
– zabezpečujeme všetko tak, aby ste sa cítili dobre a naozaj si oddýchli.

Pravidlá

– Hrá sa vo futsalovej hale na povrchu pre futsal a podľa platných futsalových pravidiel (základné pravidlá vždy individuálne vysvetľujeme);
– Každé mužstvo môže na súpisku nominovať maximálne 10 hráčov, minimum pre účasť je päť hráčov;
– Na súpiske môže byť ktokoľvej – nie však hráči z aktuálnej sezóny slovenskej futsalovej Extraligy a hráči pôsobiaci vo futsalovej reprezentácii.
– V prípade porušenia pravidla o hráčoch na súpiske si organizátor vyhradzuje práve nepripustiť družstvo alebo hráča do turnaja;
– Predpísaná je obuv do haly s nefarbiacou podrážkou;
– Hrať sa bude s klasickou futsalovou loptou so zníženým odskokom, veľkosť č.4;
– V zápase nastúpia štyria hráči v poli a jeden brankár, striedať sa môže  kedykoľvek hokejovým spôsobom pri striedačke;
– Hrá sa na hrubý hrací čas. Pred zápasom si víťaz žrebu vyberie možnosť rozohrávať hru alebo výber strany. V prípade rozohrávania si stranu vyberie porazený v žrebe. Hrá sa na tzv. „hrubý čas“, časomiera bude zastavená len vo výnimočných prípadoch (napr. zranenie hráča);
– Hrá sa na hádzanárske brány;
– Herné situácie podliehajú futsalovým pravidlám (akumulácia faulov, obmedzenie hry s brankárom, rozohranie lopty do štyroch sekúnd a pod.);
– V prípade červenej karty bude hrať postihnuté mužstvo v oslabení dve minúty a vylúčený hráč už nemôže v danom zápase pokračovať a automaticky nemôže nastúpiť v nasledujúcom stretnutí. Po uplynutí trestu ho nahradí na ihrisku iný hráč;
– V prípade, že pri vylúčení hráčov zostanú družstvu na hracej ploche menej ako traja hráči (vrátane brankára), zápas musí byť ukončený a skontumovaný v prospech súpera.

Afterparty

Po turnaji si všetci dáme pivo a pozrieme si 3.kolo FA Cupu.

Privíta nás krásny Šport pub U belasých, ktorí je od športovej haly vzdialený chôdzou asi tri minúty. V krásnych zrekonštruovaných priestoroch sa výborne najete a napijete, na veľkoplošných obrazovkách si pozriete skvelý futbal, celé priestory máme ozvučené a rozdáme si v nich ceny pre najlepších a spoločne sa zabavíme.

Stella Artois? Staropramen? Hoegaarden? Radler? Nealko? Kofola? Káva? Burger? Steak? Cestoviny? Všetko bude 🙂

Takto to tam vyzerá:

Fotogaléria

Sem si dáme sexi fotečky z každého ročníka. Ale keďže toto je prvý ročník, tak žiadne také ešte nemáme. Takže keď prídes hrať, pekne sa ostrihaj, nageluj a ohoľ, tu sa bude vynímať tvoj pekný ksichtík 🙂

Kontakt

Organizáciu turnaja zastrešuje spoločnosť JT27 s.r.o. zastúpená organizátormi Julom a Muťom.

Fakturačné údaje a sídlo spoločnosti:
JT27 s.r.o.
Drobného 1900/2
841 01, Bratislava

IČO: 51244039
Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka číslo 125476/B.