Druhým tohtoročným turnajom bude BIFC

vahostavAko druhé zasiahnu tohto roku do firemných futsalových turnajov spoločnosti z oblasti stavebníctva a developmentu, ktoré sa 25.marca už po deviatykrát stretnú na Building Industry Football Challenge 2017.

Z histórie tohto turnaja si pamätáme veľké akcie ešte pred stavebnou krízou, účasti tých istých firiem pod rôznymi hlavičkami a rôznych dresoch (Východoslovenské, stavebné hmoty, Holcim, CRH Slovakia) ale aj mnoho napínavých súbojov, zvratov a prekvapení. Veď si len spomeňme na rok 2015, kedy Baumit gólmi v poslednom zápase základnej skupiny postúpil z posledného miesta do play-off, v ktorom potom vyškolil všetkých a vyhral celý turnaj. Alebo dlhororočnú rivalitu medzi ZAPA beton SK a Dynamikom Holding. Každý rok ponúkne niečo iné a zaujímavé a inak tomu určite nebude ani pri deviatej edícii turnaja, na ktorej bude svoj premiérový titul obhajovať Váhostav-SK.

Práve hráči Váhostavu-SK ako minuloročný víťaz a druhý tím Skanska SK sa ako zástupcovia tohto turnaja predstavili aj na minuloročnom Best of the Best Football Challenge, kde reprezentovali celé odvetvie. A neviedli si vôbec zle, veď v nabitej konkurencii samých skvelých tímov sa im obom podarilo postúpiť zo základných skupín do štvrťfinále. Skanska SK však práve v zápasoch medzi najlepšou osmičkou podľahla nakoniec tretiemu Transmedicu Slovakia 1:2 a Váhostavu-SK vystavil stopku Volkswagen, ktorý gólom dve sekundy pred koncom zápasu porazil hráčov zo Žiliny 1:0.

Uvidíme teda ako tomu bude tento rok, či minuloroční medailisti zvládnu ťažkú pozíciu obhajcov titulu a kto z tradičných či nových účastníkov im pozíciu sťaží. Lebo aj na tomto turnaji platí, že je vždy ťažšie vybojované pozície obhájiť ako ich získať prvýkrát. A už sobota 25.3.2017 nám dá odpoveď na túto otázku. Určite však bude na akcii aj následnej afterparty skvelá nálada a my sa už teraz tešíme na tradičných či nových účastníkov. Ak sa k tejto partii chcete pridať, stále sa môžete prihlásiť a presvedčiť o tom, aká dobrá nálada na celej akcii vládne.