Novinky

Aktuálny ročník

Jubilejný 15.ročník Building Industry Football Challenge 2025 sa uskutoční tradične na jar 2025, v sobotu 22.3.2025.

Hrať sa bude v najnovšej a najmodernejšej bratislavskej športovej hale, otvorenej iba v roku 2021, v ktorej sú k dispozícii dve rovnocenné futsalové ihriská a disponuje skvelým zázemím – vo viacúčelovej športovej hale na Junáckej ulici na Pasienkoch.

Na turnaji budú pískať rozhodcovia, ktorí každý týždeň rozhodujú slovenské alebo bratislavské futsalové súťaže, čo dodá akcii profesionalitu a účastníkom istotu, že na ihrisku budú rozhodovať len ich výkony, ktoré budú podopreté kvalitou v organizačnom zázemí.

Hneď po turnaji sa môžu účastníci aj so svojimi pozvanými hosťami presunúť na afterparty, ktorá sa uskutoční v Hoteli Bratislava a bude trvať tradične celú noc.

Určite sa teda skvele zabavíte, zašportujete si a večer sa sa pozvánkou na afterparty budete môcť svojej rodine, kolegom či obchodným partnerom revanšovať a v uvoľnenej atmosfére zhodnotiť celý deň a spoznať nových partnerov z biznisu.

Registrácia

Registrácia na turnaj je jednoduchá. Stiahnite si registračný formulár a vyplnený nám ho zašlite emailom na registracia@situmsports.sk.

Registračný formulár:

Pre najvýhodnejšie podmienky sa registrujte do 31.12.2023.

Po potvrdení vašej registrácie sa spojíme a dohodneme detaily ohľadom platby a fakturácie. V čase registrácie na turnaj nie je nutné dodávať aj súpisku vášho tímu. Na to budú manažéri zúčastnených tímov vyzvaní v rámci zasielanie organizačných informácií a bude nám stačiť iba niekoľko dní pred akciou, pričom zmeny v súpiske sú samozrejme možné.

Organizátorom akcie je eventová spoločnost SITUM s.r.o., založená v roku 2000 a vedená ako dodávateľ eventových a iných služieb vo viac ako 500 slovenských a medzinárodných spoločnostiach sídliacich v strednej Európe.

Futsalový turnaj

Futsalový turnaj bude tradične jednodňový a uskutoční sa 23.3.2024 vo viacúčelovej športovej hale na Junáckej ulici v Bratislave.

Ako vždy budú na turnaji rozhodcovia pískajúci slovenské a bratislavské futsalové ligy, takže aj oni prispejú svojou kvalitou k profesionálnej úrovni turnaja.

Hrací systém je navrhnutý so zreteľom na fakt, že nie všetci hrávajú futsal a poznajú jeho pravidlá. Turnaj by mal byť atraktívny aj pre rekreačných hráčov. Futsalové pravidlá vám budú detailne vysvetlené, rozhodne sa ich netreba báť. Aby sme však zamedzili chybným verdiktom rozhodcov, turnaj sa bude hrať podľa oficiálnych pravidiel na ktoré sú zvyknutí aj rozhodcovia.

Každá spoločnosť môže na turnaj nominovať dve externé posily, pre zachovanie charakteru firemnej akcie však tieto posily nesmú byť hráčmi najvyššej futsalovej súťaže – Extraligy. Hráči z tejto súťaže môžu nastúpiť iba v prípade, že ide o zamestnancov zúčastnenej firmy.

Prvoradá je pre nás bezpečnosť a preto…

– sa hrá v hale určenej na futsal (ktorá eliminuje zranenia spôsobené z nesprávneho povrchu – napr. škaredé odreniny z pádov na nešmykľavý tartan, namáhané kĺby a členky pri povrchu ktorý sa pri pohybe nepodvolí a pod.)
– sa hrá s futsalovou loptou ktorá má veľkosť číslo 4 a znížený odskok. Je totiž nezmyslom hrať v hale s väčšou loptou ako je futsalová, prípadne s „chlpatou“ loptou ktorá sa šmýka a podobne
– sú všetky fauly tak ako vo futsale kumulované (čo znamená že po piatom faule sa za každý ďalší kope trestný kop – zamedzujeme tak prílišnej agresivite a turnaj sa stáva lákavejší aj pre rekreačných hráčov)
– nepodávame počas športovej časti žiadny alkohol vrátane piva (pretože s konzumáciou alkoholu vzrastá agresivita a z toho plynúce konflikty a zranenia – a my chceme aby ste si oddýchli a prežili príjemný deň). Na večernej afterparty si alkohol možno do sýtosti a bez obmedzovania vynahradiť
– je v hale počas celého turnaja hneď vedľa ihriska lekár ktorý ošetrí aj tie najmenšie zranenia
– zabezpečujeme všetko tak, aby ste sa cítili dobre a naozaj si oddýchli.

Pravidlá

– Hrá sa vo futsalovej hale na povrchu pre futsal a podľa platných futsalových pravidiel (základné pravidlá vždy individuálne vysvetľujeme);
– Každé mužstvo môže na súpisku nominovať maximálne 10 hráčov, minimum pre účasť je päť hráčov;
– V prípade, že družstvo nemá dostatočný počet hráčov, môže nominovať dve externé posily – externé posily však nesmú byť na súpiske žiadneho družstva pôsobiaceho v Extralige. Ide o firemnú akciu a chceme aby turnaj vyhrala najfutsalovejšia firma a nie tá, ktorá má najlepšie kontakty na profesionálov. Interní zamestnaní však môžu byť kľudne aj reprezentantmi (nemôžeme diskriminovať zamestnancov len za to, že hrávajú futsal);
– V prípade porušenia pravidla o externých posilách si organizátor vyhradzuje práve nepripustiť družstvo alebo hráča do turnaja;
– Predpísaná je obuv do haly s nefarbiacou podrážkou;
– Hrať sa bude s klasickou futsalovou loptou so zníženým odskokom, veľkosť č.4;
– V zápase nastúpia štyria hráči v poli a jeden brankár, striedať sa môže  kedykoľvek hokejovým spôsobom pri striedačke;
– Hrá sa na hrubý hrací čas. Pred zápasom si víťaz žrebu vyberie možnosť rozohrávať hru alebo výber strany. V prípade rozohrávania si stranu vyberie porazený v žrebe. Hrá sa na tzv. „hrubý čas“, časomiera bude zastavená len vo výnimočných prípadoch (napr. zranenie hráča);
– Hrá sa na hádzanárske brány;
– Herné situácie podliehajú futsalovým pravidlám (akumulácia faulov, obmedzenie hry s brankárom, rozohranie lopty do štyroch sekúnd a pod.);
– V prípade červenej karty bude hrať postihnuté mužstvo v oslabení dve minúty a vylúčený hráč už nemôže v danom zápase pokračovať a automaticky nemôže nastúpiť v nasledujúcom stretnutí. Po uplynutí trestu ho nahradí na ihrisku iný hráč;
– V prípade, že pri vylúčení hráčov zostanú družstvu na hracej ploche menej ako traja hráči (vrátane brankára), zápas musí byť ukončený a skontumovaný v prospech súpera.

Afterparty

Po skončení turnaja nasleduje tradične veľmi obľúbená afterparty v Hoteli Bratislava na Seberíniho ulici, ktorá je skvelým vyvrcholením celého dňa a okrem hráčov sú na ňu pozvaní aj ich rodinní príslušníci či kolegovia. Začíname o 20.00 a výťažok z nej poukážeme v prospech neziskovej organizácie Deťom s rakovinou založenej pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou LF UK na Kramároch.

A čo rozumieme pod pojmom afterparty? Ide o neformálne stretnutie účastníkov turnaja pre ktorých je pripravený all-inclusive servis vrátane kultúrneho programu a sprievodného programu, švédskych stolov a teplého bufetu. Na afterparty za nič neplatíte, ste našimi hosťami.

Na afterparty sú pozvaní len účastníci turnaja so svojimi hosťami (partnermi, obchodnými partnermi a pod.). V hoteli prebehne vyhlásenie výsledkov a následne bude akcia vo forme a diskotéky pokračovať až do skorých ranných hodín pod vedením DJ-a.

Nie zriedka sa stáva, že párty konči pri východe slnka po piatej ráno…

Takto bude vaša afterparty vyzerať…

Fotogaléria

Po každom ročníku je k dispozícii pre účastníkov rozsiahla fotogaléria. V prípade, že ste zabudli prístupový kód k fotogalérii z minulých ročníkov, kontaktujte nás prosím a radi ju pre vás opäť sprístupníme.

Z predchádzajúcich ročníkov vyberáme:

Building Industry Fotball Challenge 2024

Building Industry Fotball Challenge 2023

 

Building Industry Fotball Challenge 2022

 

V rokoch 2020 a 2021 sa turnaj pre pandémiu koronavírusu neuskutočnil.

 

Building Industry Fotball Challenge 2019

 

Building Industry Football Challenge 2018

 

Building Industry Football Challenge 2017

 

Building Industry Football Challenge 2016

 

Building Industry Football Challenge 2015

 

Building Industry Football Challenge 2014

 

Building Industry Football Challenge 2013

 

Building Industry Football Challenge 2012

 

Building Industry Football Challenge 2011

 

Building Industry Football Challenge 2010

 

Building Industry Football Challenge 2009

História

Na Building Industry Football Challenge sa už tradične stretávajú najvýznamnejšie spoločnosti pôsobiace v oblasti stavebníctva, realít a developerstva. Medzi pravidelných účastníkov patria napríklad reprezentanti Doprastavu, Váhostav-SK, Inžinierske stavby Košice či mnohí ďalší. Budeme radi, keď sa zaradíte k nim a tejto výbornej partii priateľov poznajúcej sa z tohto firemného futsalového turnaja a vaše meno sa objaví v rebríčku víťazov:

Building Industry Football Challenge 2024
1.miesto: KAMI PROFIT
2.miesto: GreMi Klima
3.miesto: Danucem Slovensko
4.miesto: Hilti Slovakia

Building Industry Football Challenge 2023
1.miesto: Keramika Soukup
2.miesto: SMB Industrieanlagenbau
3.miesto: Kami Profit
4.miesto: Metrostav Slovakia

Building Industry Football Challenge 2022
1.miesto: TEBAU+Bitumat
2.miesto: Keramika Soukup
3.miesto: Sika Slovensko
4.miesto: Metrostav Slovakia

V rokoch 2020 a 2021 sa turnaj pre pandémiu koronavírusu neuskutočnil.

Building Industry Football Challenge 2019
1.miesto: Skanska SK
2.miesto: Metrostav org.zložka Bratislava
3.miesto: TEBAU
4.miesto: Amberg Engineering Bratislava

Building Industry Football Challenge 2018
1.miesto: CORWIN
2.miesto: Metrostav Slovakia
3.miesto: Váhostav-SK
4.miesto: TEBAU

Building Industry Football Challenge 2017
1.miesto: INPEK HOLDING
2.miesto: Adotel-Hex
3.miesto: Váhostav-SK
4.miesto: Metrostav Slovakia

Building Industry Football Challenge 2016
1.miesto: Váhostav – SK
2.miesto: Skanska SK
3.miesto: Metrostav Slovakia
4.miesto: Vodohospodárske stavby – ekologický podnik

Building Industry Football Challenge 2015
1.miesto: Baumit
2.miesto: Váhostav – SK
3.miesto: Holcim
4.miesto: Skanska SK

Building Industry Football Challenge 2014
1.miesto: ZAPA beton SK
2.miesto: Amberg Engineering
3.miesto: Baumit
4.miesto: Molda stavebná firma

Building Industry Football Challenge 2013
1.miesto: ZAPA beton SK
2.miesto: Rockwool Slovensko
3.miesto: Amberg Engineering
4.miesto: Molda stavebná firma

Building Industry Football Challenge 2012
1.miesto: Dynamik Holding
2.miesto: Bögl & Krýsl
3.miesto: ZAPA beton SK
4.miesto: Východoslovenské stavebné hmoty

Building Industry Football Challenge 2011
1.miesto: Dynamik Holding
2.miesto: ZAPA beton SK
3.miesto: Amberg Engineering
4.miesto: ThyssenKrupp Ferostav

Building Industry Football Challenge 2010
1.miesto: ZAPA beton SK
2.miesto: Dynamik Holding
3.miesto: Hastav Žilina
4.miesto: Inžinierske stavby Košice

Building Industry Football Challenge 2009
1.miesto: Dynamik Holding
2.miesto: ViOn Zlaté Moravce
3.miesto: Inžinierske stavby Košice
MAPEI

Napísali o nás

“Ďakujeme! Všade túto akciu chválime. Veľká vďaka za pekný víkend, robíte to skvele!”
L.E., Cesty Košice

“Dovoľte mi, aby som sa v mene mojom aj všetkých chalanov poďakoval za perfektne zorganizovaný turnaj. Bolo úplne super či už na palubovke, alebo aj mimo nej 🙂 Bolo nám cťou sa turnaja opäť zúčastniť a tešíme sa na ďalší.”
M.S., Keramika Soukup

“V mene kolegov a spoluhráčov z nášho tímu sa chcem poďakovať za výbornú organizáciu turnaja, skvelú afterparty a príjemné spomienky. Tešíme sa opäť o rok!”
M.F., Baumit

“Chcem Vám za našu spoločnosť poďakovať za možnosť zúčastniť sa turnaja a spríjemniť si tak sobotu športom a firemným teambuildingom. Zhodli sme sa na tom, že turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný a aj večerná afterpárty mala skvelú atmosféru. Verím, že o rok sa vidíme znova a hádam sa nám podarí minimálne obhájiť našu tohtoročnú pozíciu :)”
P.O., Skanska SK

Náš tím si to veľmi užil, samozrejme o to viac, že vyhral. Prajem vám veľa úspechov v organizovaní ďalších vydarených futbalových turnajov.”
N.Š., CORWIN

 

Kontakt

Spoločnosť Situm Sports a organizáciu turnaja zastrešuje spoločnosť SITUM s.r.o., zastúpená organizátorom Matejom Mutišom a kolektívom správnych ľudi.

Matej Mutiš
T: 0903 320 110
F: 02 / 55 56 82 14
E: matej.mutis@situmsports.sk

Fakturačné údaje a sídlo spoločnosti:
SITUM s.r.o.
Vajnorská 8/A
831 04, Bratislava

IČO: 35786230
DIČ: 2021530280
IČ DPH: SK2021530280
Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sro, vložka číslo 21526/B.