Schaeffler Slovensko víťazom 10.ročníka ALFC

alfc18 schaefflerSpoločnosť Schaeffler Slovensko sa stala premiérovým víťazom jubilejného 10.ročníka Automotive & Logistics Football Challenge 2018. Tím zložený zo zamestnancov z dvoch závodov v Skalici a na Kysuciach tak hneď pri svojej premiére na turnaji ukončil trojročnú víťaznú sériu Volkswagenu, ktorého tímy z Lakovne a Miesičov ovládli posledné tri ročníky.

Schaeffler to pritom nemal vôbec jednoduché, veď žreb určil, že už v základnej skupine ho čakal obhajca a víťaz Best of the Best Football Challenge Volkswagen Miesiči. Ten sa však v predposlednú októbrovú sobotu od úvodu herne trápil, okrem jedného víťazstva dvakrát remizoval a tak keď nastupoval na svoj posledný zápas v skupine práve proti Schaeffleru, vôbec nebol favoritom. Nováčik mal totiž v tom momente na konte tri víťazstvá a deväť bodov a aj v prípade prehry by sa stal víťazom skupiny. Nenechal však nič na náhodu, miesičov z Volkswagenu porazil 1:0 a vyslal tak jasný signál všetkým, kto bude favoritom tohtoročného turnaja.

V ďalších skupinách sa však o slovo hlásili napríklad skvele hrajúca Hella Slovakia, ktorá stratila body len po jednej remíze a rovnakú bilanciu mal vo svojej skupine aj ZF Slovakia. Veľmi vyrovnaná bola situácie v skupine D, v ktorej až tri tímy skončili bez prehry a o prvom mieste v nej pre Titrans rozhodlo až o dva góly lepšie skóre. Pred vyraďovacími bojmi tak boli papieroví favoriti jasní, ale play-off býva úplne iná súťaž a to sa čiastočne potvrdilo aj tentoraz. Prvým prekvapením bol postup tímu Volkswagen Management, ktorý postupoval zo skupiny až vďaka víťazstvu v poslednom zápase, no potom zabral naplno. Ich kolegovia Miesiči sa naopak postarali o prvotriednu senzáciu nielen vzhľadom na svoje minuloročné výkony, ale aj na priebeh ich osemfinálového duelu. Nad Plastic Omnium Auto Exteriors totiž viedli 3:1, no po prehre 3:4 sa s turnajom lúčili a obsadili len celkové 13.miesto. Tento rok ich však skvele zastupovali ich kolegovia z managementu, ktorí zvládli aj štvrťfinále. V ňom boli rovnako úspešní aj Schaeffler, ZF Slovakia a po penaltovom rozstrele aj Titrans. Táto štvorica si to teda rozdala v boji o medaily a hoci semifinálové zápasy veľkú drámu nepriniesli, všetci si to vynahradili v posledných dvoch dueloch. Najskôr v súboji o tretie miesto vyhral Volkswagen Management penaltový rozstrel nad Titransom a získal svoje premiérové medaily. No a napokon vo finále po napínavom súboji a remíze 2:2 videli diváci až dvanásť pokusov v penaltovom rozstrele. V tom poslednom zaváhal ZF Levice a premiérový titul tak putoval do Schaeffleru.

Večer sa už tradične rozoberali výsledky a rozhodujúce momenty z celého dňa a hoci niektoré tímy museli odcestovať domov skôr, nakoniec sme debatovali o futsale viac ako do tretej hodiny v noci. Zároveň sme sa zhodli, že výsledky naozaj nie sú to čo je dôležité a že je fajn, v tejto skvelej atmosfére sa stretávať každý rok. Veď každoročne sa zrodí niekoľko prekvapení, zaujímavých momentov a napínavých súbojov, takže už teraz sa tešíme na pokračovanie a 11.ročník, ktorý je na programe v sobotu 12.10.2019.