Víťazom ALFC 15 premiérovo Volkswagen

vwVíťaz internej futbalovej ligy spoločnosti Volkswagen Slovakia a ich nominant na firemný turnaj – tím FC Messe – sa stal premiérovým víťazom Automotive & Logistics Football Challenge 2015.

O ich účasti na turnaji sa pritom rozhodol len tri dni pred začiatkom turnaja, keď v internej kvalifikácii zviedli napínavé súboje s tradične silnými tímami Lakovne a Novej lakovne a vybojovali si tak miestenku na 7.ročníku Automotive & Logistics Football Challenge 2015. A svoju skvelú formu preniesli aj na ALFC, kde dominovali systémom štart-cieľ, na ihrisku predvádzali fantastický futsal a keď sa s k nim vo štvrťfinále a finále pridala aj šťastena v podobe úspechu v penaltových rozstreloch, zaslúžený titul bol realitou.

Od úvodu však bol turnaj veľmi vyrovnaný a drvivá väčšina zápasov sa končila najtesnejšími rozdielmi. V skupine A dominoval obhajca titulu Kia Motors, ktorý aj napriek pozmenenej zostave všetkých valcoval, takže si mohol dovoliť aj luxus v podobe jedného zakopnutia. Suverénne tak postúpil do osemfinále. To isté sa dalo povedať aj o štvornásobnom finalistovi a víťazovi z roku 2013 ŠPED-TRANS Levice, ktorý už síce v skupine B súperom nanadeľoval také výprasky ako v minulosti, ale s prehľadom vyhral vo všetkých zápasoch a bez straty kvetinky išiel ďalej. Ťahákom bol najmä zápas proti tradične silnému RF, v ktorom Levičania zvíťazili 1:0 gólom v poslednej minúte a práve spolu s RF putovali do ďalších bojov. V skupine C zase potvrdzoval úlohu favorita bronzový medailista z minulého ročníka Faurecia Slovakia, ktorý podobne ako obhajca titulu Kia vyhral tri zápasy ku ktorým pridal jeden bod za remízu a taktiež bez problémov vyhral svoju skupinu. V skupine D išiel ako nôž maslom spomínaný Volkswagen Messe, ktorý dokonca ako jediný na turnaji neinkasoval v základnej skupine ani gól a vyhral všetky zápasy. Najvyrovnanejšie boje a neúprosné matematické kalkulácie ponúkla skupina E, kde pred posledným kolom mohlo postúpiť do osemfinále päť tímov a nikto nemal nič isté. Vyhral ju napokon trnavský nováčik Boge Elastmetall Slovakia pred tímom Volkswagen Management.

Po bojoch v skupinovej fáze však nasledovali nemilosrdné vyraďovačky v ktorých mohla rozhodnúť jediná akcia, gól či moment. V dvoch prípadoch sme videli penaltové rozstrely a v oboch ťahali za kratší koniec povrazu papieroví favoriti. Faurecia iba remizovala s nevyspytateľnou Hellou Slovakia 1:1 a vypadla s ňou po penaltových rozstreloch. A to isté sa pritrafilo aj manažérskemu tímu Volkswagenu, ktorý skončil po remíze 2:2 a neúspešnom penaltovom rozstrele s Titransom. V ostatných zápasoch potvrdili papieroví favoriti svoje postavenie.

Vo štvrťfinále už proti sebe nastúpili tímy, z ktorých každý si mohol nárokovať na medailu. Najväčším šlágrom bolo hneď prvé štvrťfinále medzi obhajcom Kiou Motors a skvele hrajúcim tímom RF z Malaciek. Vo výbornom zápase sa zrodila remíza 1:1 a keďže v penaltovom rozstrele mali viac šťastie hráči v žltých dresoch z Malaciek, obhajca titulu sa opäť presvedčil, že obhajoba titulu býva nevyspytateľná. Rovnako vyrovnaný súboj predviedol ŠPED-TRANS Levice s Boge Elastmetall Slovakia. Súboj napokon rozhodol jediný gól a skúsenosti, ktoré boli na strane Levičanov a tí sa po víťazstve 1:0 dostali už do svojho šiesteho semifinále zo siedmych ročníkov turnaja. V ňom im robili spoločnosť Hella Slovakia, ktorá si poradila s IMI SPEDom 3:0 a Volkswagen Messe, ktorý zase rozstrieľal Titrans 5:0. Čo bolo ešte pozoruhodnejšie bol fakt, že pre Volkswagen Messe bol štvrťfinálový duel už šiestym zápasom na turnaji, v ktorom neinkasovali.

alfc15 vw messeTo sa však zmenilo v semifinále, v ktorom ako prví našli recept na ich skvelú obranu hráči Helly Slovakia. Aj reprezentanti z Kočoviec však raz inkasovali a tak po remíze 1:1 nasledoval opäť penaltový rozstrel a ten priniesol radosť reprezentantom s logom VW na dresoch. V druhom semifinále už toľko drámy nebolo a stále sa zlepšujúci RF si hladko poradil so ŠPED-TRANSom 3:0.

Finále prinieslo asi jeden z najlepších zápasov v histórii turnaja, za ktorý by sa nehanbili ani extraligoví futsalisti a diváci na tribúnach sa mohli utlieskať. Koniec koncov, aj hráči oboch tímov uznali, že išlo naozaj o to pravé vyvrcholenie turnaja, ktorému nechýbalo absolútne nič a do dokonalosti doviedol túto zápletku penaltový rozstrel. Po remíze 1:1 v ňom opäť uspel Volkswagen, ktorý ho zvládol 3:2 a hráči FC Messe tak svojmu bratislavskému závodu priniesli prvé víťazstvo na turnaji v jeho histórii. Bronz si pripísal hráči Helly Slovakia, ktorý nad ŠPED-TRANSom zvíťazili 2:0.

Na večernej afterparty sa zúčastnila drvivá väčšina účastníkov, čo len pomohlo skvelej nálade a atmosfére. Sálou znel niekoľkokrát veľký potlesk, ktorý si zaslúžili všetci účastníci. Všetci sa skvele bavili, parket bol plný a dobrá nálada sa šírila celou sálou a chodbami hotela. Mnohí sa zhodli, že akcia má už takmer rodinný charakter, kedy sa každý rok stretávajú kedysi konkurenti na ihrisku, no dnes už dobrí kamaráti, ktorí sa na seba tešia.

Na Automotive & Logistics Football Challenge sa utvorila skvelá komunita a partia ľudí, ktorí medzi seba skvele prijali aj nováčikov turnaja a dúfame, že o rok sa opäť všetci stretneme, zaspomíname na tohtoročný úspech Volkswagen Messe, mnoho momentov z ihriska či afteparty a opäť utužíme vzťahy medzi firmami a ich zamestnancami.

Pozrite si, ako dramaticky si hráči Volkswagen Messe poradil so svojim finálovým súperom v penaltovom rozstrele a ako sa potom zo svojho víťazstva tešili.