Tlačová konferencia ŠPED-TRANS Levice

Tri druhé miesta, jedno prvé miesto a stabilne kvalitné výkony. To všetko zdobí mimoriadne silný tím ŠPED-TRANS Levice, ktorý bude na 6.ročníku Automotive & Logistics Football Challenge obhajovať svoj minuloročný premiérový triumf. Pred rokom mu k nemu okrem dobrej formy pomohli aj novučičké dresy, takže logicky sme boli zvedaví, čo si pre všetkých ostatných účastníkov Levičania pripravili. O tom sme sa porozprávali s kapitánom tímu, lebo hovorí sa, že obhájiť titul je oveľa ťažšie ako ho získať. A práve to čaká na ŠPED-TRANS v poslednú októbrovú sobotu.

ŠPED-TRANS je známy konštantne skvelými výkonmi na turnaji. Obsadili ste trikrát druhé miesto a raz ste turnaj vyhrali. Čím to je?
“Zamestnanci, ktorí tvoria tím sa aktívne venujú futbalu, futsalu a minifutbalu.”

Kolujú chýry, že ste sa pred tohtoročným turnajom ešte viac posilnili. Je to pravda? A je to vôbec možné? Čo vieš o nových posilách povedať?
“Vždy je možné sa posilniť, samozrejme za tých pár rokov čo sa už stretávame, tak nejakí hráči už opustili tím kvôli zdravotnému stavu alebo kondičke, ktorú vekom stratili. Ale zase pribudli noví hráči, ktorí priniesli čerstvé sily. Čo sa týka nových posíl, tak máme nového zamestnanca, ktorý aktívne hráva futbal, ale uvidíme ako mu to pôjde v sálovke…”

Hovorí sa, že je jednoduchšie titul získať, ako ho potom obhájiť. Nebojíte sa? A aký je váš cieľ na tento rok?
Báť sa môžeme len sami seba. Ako sme to už pár krát videli, pokiaľ sa budeme venovať hre, tak výsledok bude určite dobrý. A cieľ je jasný, ako vždy chceme vyhrať.”

Koľko litrov piva sa zmestí do putovného pohára? Minulý rok ste si to mohli prvýkrát vyskúšať.
“Pivo sme to neho neskúšali lievať. Bol v ňom iba šampus, ako všetci videli a neskôr hruška, o čom si sa sám presvedčil… :)”

Cieľ na palubovke asi máte jasný, ale dokedy zostanete na afterparty?
“Ako každý rok, aj tento nás čaká ešte cesta domov, ale určite zostaneme čo najdlhšie ako sa bude dať…”

Na čo ste sa pripravovali tento rok viac? Turnaj alebo afterparty? A ako prípravy prebiehali?
“Ani jeden rok sme nemali nejakú špeciálnu prípravu. Chalani sa pripravujú priebežne celý rok tým, že hrávajú vo svojich tímoch.”

Ďakujeme za rozhovor.