Novinky

Aktuálny ročník

8.ročník Business Football Challenge 2025 sa uskutoční tradične na jar, v sobotu 29.3.2025.

Hrať sa bude v najnovšej a najmodernejšej bratislavskej športovej hale, otvorenej iba v roku 2021, v ktorej sú k dispozícii dve rovnocenné futsalové ihriská a disponuje skvelým zázemím – vo viacúčelovej športovej hale na Junáckej ulici na Pasienkoch.

Na turnaji budú pískať rozhodcovia, ktorí každý týždeň rozhodujú slovenské alebo bratislavské futsalové súťaže, čo dodá akcii profesionalitu a účastníkom istotu, že na ihrisku budú rozhodovať len ich výkony, ktoré budú podopreté kvalitou v organizačnom zázemí.

Hneď po turnaji sa môžu účastníci aj so svojimi pozvanými hosťami presunúť na afterparty, ktorá sa uskutoční v Hoteli Bratislava a bude trvať tradične celú noc.

Určite sa teda skvele zabavíte, zašportujete si a večer sa pozvánkou na afterparty budete môcť svojej rodine, kolegom či obchodným partnerom revanšovať a v uvoľnenej atmosfére zhodnotiť celý deň a spoznať nových partnerov z biznisu.

 

Registrácia

Registrácia na turnaj je jednoduchá. Stiahnite si registračný formulár a vyplnený nám ho zašlite emailom na registracia@situmsports.sk.

Registračný formulár:

Pre najvýhodnejšie podmienky sa registrujte do 31.12.2023.

Po potvrdení vašej registrácie sa spojíme a dohodneme detaily ohľadom platby a fakturácie. V čase registrácie na turnaj nie je nutné dodávať aj súpisku vášho tímu. Na to budú manažéri zúčastnených tímov vyzvaní v rámci zasielanie organizačných informácií a bude nám stačiť iba niekoľko dní pred akciou, pričom zmeny v súpiske sú samozrejme možné.

Organizátorom akcie je eventová spoločnost SITUM s.r.o., založená v roku 2000 a vedená ako dodávateľ eventových a iných služieb vo viac ako 500 slovenských a medzinárodných spoločnostiach sídliacich v strednej Európe.

Futsalový turnaj

Futsalový turnaj bude tradične jednodňový a uskutoční sa 6.4.2024 vo viacúčelovej športovej hale na Junáckej ulici v Bratislave.

Ako vždy budú na turnaji rozhodcovia pískajúci slovenské a bratislavské futsalové ligy, takže aj oni prispejú svojou kvalitou k profesionálnej úrovni turnaja.

Hrací systém je navrhnutý so zreteľom na fakt, že nie všetci hrávajú futsal a poznajú jeho pravidlá. Turnaj by mal byť atraktívny aj pre rekreačných hráčov. Futsalové pravidlá vám budú detailne vysvetlené, rozhodne sa ich netreba báť. Aby sme však zamedzili chybným verdiktom rozhodcov, turnaj sa bude hrať podľa oficiálnych pravidiel na ktoré sú zvyknutí aj rozhodcovia.

Každá spoločnosť môže na turnaj nominovať dve externé posily, pre zachovanie charakteru firemnej akcie však tieto posily nesmú byť hráčmi najvyššej futsalovej súťaže – Extraligy. Hráči z tejto súťaže môžu nastúpiť iba v prípade, že ide o zamestnancov zúčastnenej firmy.

Prvoradá je pre nás bezpečnosť a preto…

– sa hrá v hale určenej na futsal (ktorá eliminuje zranenia spôsobené z nesprávneho povrchu – napr. škaredé odreniny z pádov na nešmykľavý tartan, namáhané kĺby a členky pri povrchu ktorý sa pri pohybe nepodvolí a pod.)
– sa hrá s futsalovou loptou ktorá má veľkosť číslo 4 a znížený odskok. Je totiž nezmyslom hrať v hale s väčšou loptou ako je futsalová, prípadne s „chlpatou“ loptou ktorá sa šmýka a podobne
– sú všetky fauly tak ako vo futsale kumulované (čo znamená že po piatom faule sa za každý ďalší kope trestný kop – zamedzujeme tak prílišnej agresivite a turnaj sa stáva lákavejší aj pre rekreačných hráčov)
– nepodávame počas športovej časti žiadny alkohol vrátane piva (pretože s konzumáciou alkoholu vzrastá agresivita a z toho plynúce konflikty a zranenia – a my chceme aby ste si oddýchli a prežili príjemný deň). Na večernej afterparty si alkohol možno do sýtosti a bez obmedzovania vynahradiť
– je v hale počas celého turnaja hneď vedľa ihriska lekár ktorý ošetrí aj tie najmenšie zranenia
– zabezpečujeme všetko tak, aby ste sa cítili dobre a naozaj si oddýchli.

Pravidlá

– Hrá sa vo futsalovej hale na povrchu pre futsal a podľa platných futsalových pravidiel (základné pravidlá vždy individuálne vysvetľujeme);
– Každé mužstvo môže na súpisku nominovať maximálne 10 hráčov, minimum pre účasť je päť hráčov;
– V prípade, že družstvo nemá dostatočný počet hráčov, môže nominovať dve externé posily – externé posily však nesmú byť na súpiske žiadneho družstva pôsobiaceho v Extralige. Ide o firemnú akciu a chceme aby turnaj vyhrala najfutsalovejšia firma a nie tá, ktorá má najlepšie kontakty na profesionálov. Interní zamestnaní však môžu byť kľudne aj reprezentantmi (nemôžeme diskriminovať zamestnancov len za to, že hrávajú futsal);
– V prípade porušenia pravidla o externých posilách si organizátor vyhradzuje práve nepripustiť družstvo alebo hráča do turnaja;
– Predpísaná je obuv do haly s nefarbiacou podrážkou;
– Hrať sa bude s klasickou futsalovou loptou so zníženým odskokom, veľkosť č.4;
– V zápase nastúpia štyria hráči v poli a jeden brankár, striedať sa môže  kedykoľvek hokejovým spôsobom pri striedačke;
– Hrá sa na hrubý hrací čas. Pred zápasom si víťaz žrebu vyberie možnosť rozohrávať hru alebo výber strany. V prípade rozohrávania si stranu vyberie porazený v žrebe. Hrá sa na tzv. „hrubý čas“, časomiera bude zastavená len vo výnimočných prípadoch (napr. zranenie hráča);
– Hrá sa na hádzanárske brány;
– Herné situácie podliehajú futsalovým pravidlám (akumulácia faulov, obmedzenie hry s brankárom, rozohranie lopty do štyroch sekúnd a pod.);
– V prípade červenej karty bude hrať postihnuté mužstvo v oslabení dve minúty a vylúčený hráč už nemôže v danom zápase pokračovať a automaticky nemôže nastúpiť v nasledujúcom stretnutí. Po uplynutí trestu ho nahradí na ihrisku iný hráč;
– V prípade, že pri vylúčení hráčov zostanú družstvu na hracej ploche menej ako traja hráči (vrátane brankára), zápas musí byť ukončený a skontumovaný v prospech súpera.

Afterparty

Po skončení turnaja nasleduje tradične veľmi obľúbená afterparty v Hoteli Bratislava na Seberíniho ulici, ktorá je skvelým vyvrcholením celého dňa a okrem hráčov sú na ňu pozvaní aj ich rodinní príslušníci či kolegovia. Začíname o 20.00 a výťažok z nej poukážeme v prospech neziskovej organizácie Deťom s rakovinou založenej pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou LF UK na Kramároch.

A čo rozumieme pod pojmom afterparty? Ide o neformálne stretnutie účastníkov turnaja pre ktorých je pripravený all-inclusive servis vrátane kultúrneho programu a sprievodného programu, švédskych stolov a teplého bufetu. Na afterparty za nič neplatíte, ste našimi hosťami.

Na afterparty sú pozvaní len účastníci turnaja so svojimi hosťami (partnermi, obchodnými partnermi a pod.). V hoteli prebehne vyhlásenie výsledkov a následne bude akcia vo forme a diskotéky pokračovať až do skorých ranných hodín pod vedením DJ-a.

Nie zriedka sa stáva, že párty konči pri východe slnka po piatej ráno…

Takto bude vaša afterparty vyzerať…

Fotogaléria

Po každom ročníku je k dispozícii pre účastníkov rozsiahla fotogaléria. V prípade, že ste zabudli prístupový kód k fotogalérii z minulých ročníkov, kontaktujte nás prosím a radi ju pre vás opäť sprístupníme.

Z predchádzajúcich ročníkov vyberáme:

Business Football Challenge 2023

 

Business Football Challenge 2022 – jar

 

V rokoch 2020 a 2021 sa turnaj pre pandémiu koronavírusu neuskutočnil.

 

Business Football Challenge 2019 – jeseň

 

Business Football Challenge 2019 – jar

 

Business Football Challenge 2018

 

Business Football Challenge 2017

 

História

Business Football Challenge je najmladší z firemných futsalových turnajov, ktorého sa môže zúčastnit akýkoľvek firemný kolektív. A od roku 2017 na ňom postupne spoznávame nových ľudí a kamarátov, ktorí bojujú o najvyššie priečky a zápas do historických tabuliek.

Business Football Challenge 2023
1.miesto: Slovnaft
2.miesto: Kondela
3.miesto: Lidl Slovenská republika
4.miesto: IBG Slovensko

Business Football Challenge 2022 – jar
1.miesto: Kondela
2.miesto: Schaeffler Slovensko
3.miesto: Niké
4.miesto: Fortuna SK

V rokoch 2020 a 2021 sa turnaj pre pandémiu koronavírusu neuskutočnil.

Business Football Challenge 2019 – jeseň
1.miesto: McCarter
2.miesto: CK FutbalTour.sk
3.miesto: DHL Express Slovakia
4.miesto: GFI

Business Football Challenge 2019 – jar
1.miesto: Tempo Kondela
2.miesto: Chirana T.Injecta
3.miesto: Novartis
4.miesto: Dr.Max

Business Football Challenge 2018
1.miesto: Sitno Holding
2.miesto: CK FutbalTour.sk
3.miesto: BILLA
4.miesto: Železnice Slovenskej republiky

Business Football Challenge 2017
1.miesto: HolidayInn Bratislava
2.miesto: Sitno Holding
3.miesto: CK FutbalTour.sk
4.miesto: Siemens Healthcare

Napísali o nás

Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa a tiež možnosť regenerovať sa zopár dní a stávať z postele na druhý krát 😉 na to, že sme moc toho neuhrali nás bolí celé telo, takže – stálo to za to. Skvelá práca, super atmosféra, partie, samozrejme zdravá rivalita, takže za mňa ma na prvú nenapadá nič na vylepšenie.”
T.R., Stock Slovensko

“Veľmi pekne ďakujeme Matej že sme sa mohli zúčastniť na vašom skvelom turnaji ktorý sme si užili super. Všetko bolo na Top úrovni a cítili sme sa u vás príjemne. Vážime si vaše pozvanie ako aj našej firme a p.riaditelovi že nám umožnil sa zúčastniť vášho turnaja . Veríme že sa budeme môcť znovu zúčastniť a stretnúť sa s vami na ďalšom turnaji a že sa lepšie umiestnime a viac potrápime iné firmy. Ešte raz ti ďakujeme za akciu bola to pecka a veľmi sa budeme tešiť na naše ďalšie stretnutie.”
T.P. Milsy Bánovecká mliekareň

“Ďakujeme pekne za príjemne strávený deň a super akciu, kde sme si mohli zmerať sily s mnohými ďalšími spoločnosťami. Naši chlapci boli nadšení”
R.Ž., Direct Parcel Distribution

“Ďakujeme za pozvanie na turnaj. Fantasticky ste sa zhostili celej organizácie a svoju prácu robíte naozaj profesionálne.”
P.J., DHL Express Slovakia

“V mene ŽSR ďakujem za organizovanie a pozvanie na futsalový turnaj, je to úžasný zážitok. Celé toto podujatie neskutočne spája ľudí a vytvárajú sa priateľstvá.”
M.H., Železnice Slovenskej republiky

“Ďakujeme za celý deň, bola to skvelá akcia a všetci kolegovia sú úplne nadšení. Budúci rok prídeme aj keby sme si to náhodou mali platiť celé sami :)”
E.F., Amazon

“Ďakujeme za pozvanie na turnaj, cítili sme sa na ňom výborne čo umocnilo aj naše nečakané 3.miesto. V našej spoločnosti rezonuje tento úspešný výsledok a som presvedčený, že s nami môžete rátať aj v ďalšom ročníku.”
P.S., BILLA

“V mene našej firmy a tiež účastníkov turnaja sa chcem poďakovať za skvelú akciu.”
K.V., Forbo Siegling

“Chcel by som sa Vám chcel poďakovať v mene našej spoločnosti IBG Slovensko, že sme sa mohli zúčastniť tak kvalitného a na profesionálnej úrovni zorganizovaného futsaloveho turnaja.”
M.M., IBG Slovensko

 

Kontakt

Spoločnosť Situm Sports a organizáciu turnaja zastrešuje spoločnosť SITUM s.r.o., zastúpená organizátorom Matejom Mutišom a kolektívom správnych ľudi.

Matej Mutiš
T: 0903 320 110
F: 02 / 55 56 82 14
E: matej.mutis@situmsports.sk

Fakturačné údaje a sídlo spoločnosti:
SITUM s.r.o.
Vajnorská 8/A
831 04, Bratislava

IČO: 35786230
DIČ: 2021530280
IČ DPH: SK2021530280
Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sro, vložka číslo 21526/B.