Novinky

Aktuálny ročník

Jubilejný 15.ročník Information & Communication Technology Football Challenge 2025 sa uskutoční tradične na jar 2025, v sobotu 15.3.2025.

Hrať sa bude v najnovšej a najmodernejšej bratislavskej športovej hale, otvorenej iba v roku 2021, v ktorej sú k dispozícii dve rovnocenné futsalové ihriská a disponuje skvelým zázemím – vo viacúčelovej športovej hale na Junáckej ulici na Pasienkoch.

Na turnaji budú pískať rozhodcovia, ktorí každý týždeň rozhodujú slovenské alebo bratislavské futsalové súťaže, čo dodá akcii profesionalitu a účastníkom istotu, že na ihrisku budú rozhodovať len ich výkony, ktoré budú podopreté kvalitou v organizačnom zázemí.

Hneď po turnaji sa môžu účastníci aj so svojimi pozvanými hosťami presunúť na afterparty, ktorá sa uskutoční v Hoteli Bratislava a bude trvať tradične celú noc.

Určite sa teda skvele zabavíte, zašportujete si a večer sa sa pozvánkou na afterparty budete môcť svojej rodine, kolegom či obchodným partnerom revanšovať a v uvoľnenej atmosfére zhodnotiť celý deň a spoznať nových partnerov z biznisu.

Registrácia

Registrácia na turnaj je jednoduchá. Stiahnite si registračný formulár a vyplnený nám ho zašlite emailom na registracia@situmsports.sk.

Registračný formulár:

Pre najvýhodnejšie podmienky sa registrujte do 31.12.2023.

Po potvrdení vašej registrácie sa spojíme a dohodneme detaily ohľadom platby a fakturácie. V čase registrácie na turnaj nie je nutné dodávať aj súpisku vášho tímu. Na to budú manažéri zúčastnených tímov vyzvaní v rámci zasielanie organizačných informácií a bude nám stačiť iba niekoľko dní pred akciou, pričom zmeny v súpiske sú samozrejme možné.

Organizátorom akcie je eventová spoločnost SITUM s.r.o., založená v roku 2000 a vedená ako dodávateľ eventových a iných služieb vo viac ako 500 slovenských a medzinárodných spoločnostiach sídliacich v strednej Európe.

Futsalový turnaj

Futsalový turnaj bude tradične jednodňový a uskutoční sa 16.3.2024 vo viacúčelovej športovej hale na Junáckej ulici v Bratislave.

Ako vždy budú na turnaji rozhodcovia pískajúci slovenské a bratislavské futsalové ligy, takže aj oni prispejú svojou kvalitou k profesionálnej úrovni turnaja.

Hrací systém je navrhnutý so zreteľom na fakt, že nie všetci hrávajú futsal a poznajú jeho pravidlá. Turnaj by mal byť atraktívny aj pre rekreačných hráčov. Futsalové pravidlá vám budú detailne vysvetlené, rozhodne sa ich netreba báť. Aby sme však zamedzili chybným verdiktom rozhodcov, turnaj sa bude hrať podľa oficiálnych pravidiel na ktoré sú zvyknutí aj rozhodcovia.

Každá spoločnosť môže na turnaj nominovať dve externé posily, pre zachovanie charakteru firemnej akcie však tieto posily nesmú byť hráčmi najvyššej futsalovej súťaže – Extraligy. Hráči z tejto súťaže môžu nastúpiť iba v prípade, že ide o zamestnancov zúčastnenej firmy.

Prvoradá je pre nás bezpečnosť a preto…

– sa hrá v hale určenej na futsal (ktorá eliminuje zranenia spôsobené z nesprávneho povrchu – napr. škaredé odreniny z pádov na nešmykľavý tartan, namáhané kĺby a členky pri povrchu ktorý sa pri pohybe nepodvolí a pod.)
– sa hrá s futsalovou loptou ktorá má veľkosť číslo 4 a znížený odskok. Je totiž nezmyslom hrať v hale s väčšou loptou ako je futsalová, prípadne s „chlpatou“ loptou ktorá sa šmýka a podobne
– sú všetky fauly tak ako vo futsale kumulované (čo znamená že po piatom faule sa za každý ďalší kope trestný kop – zamedzujeme tak prílišnej agresivite a turnaj sa stáva lákavejší aj pre rekreačných hráčov)
– nepodávame počas športovej časti žiadny alkohol vrátane piva (pretože s konzumáciou alkoholu vzrastá agresivita a z toho plynúce konflikty a zranenia – a my chceme aby ste si oddýchli a prežili príjemný deň). Na večernej afterparty si alkohol možno do sýtosti a bez obmedzovania vynahradiť
– je v hale počas celého turnaja hneď vedľa ihriska lekár ktorý ošetrí aj tie najmenšie zranenia
– zabezpečujeme všetko tak, aby ste sa cítili dobre a naozaj si oddýchli.

Pravidlá

– Hrá sa vo futsalovej hale na povrchu pre futsal a podľa platných futsalových pravidiel (základné pravidlá vždy individuálne vysvetľujeme);
– Každé mužstvo môže na súpisku nominovať maximálne 10 hráčov, minimum pre účasť je päť hráčov;
– V prípade, že družstvo nemá dostatočný počet hráčov, môže nominovať dve externé posily – externé posily však nesmú byť na súpiske žiadneho družstva pôsobiaceho v Extralige. Ide o firemnú akciu a chceme aby turnaj vyhrala najfutsalovejšia firma a nie tá, ktorá má najlepšie kontakty na profesionálov. Interní zamestnaní však môžu byť kľudne aj reprezentantmi (nemôžeme diskriminovať zamestnancov len za to, že hrávajú futsal);
– V prípade porušenia pravidla o externých posilách si organizátor vyhradzuje práve nepripustiť družstvo alebo hráča do turnaja;
– Predpísaná je obuv do haly s nefarbiacou podrážkou;
– Hrať sa bude s klasickou futsalovou loptou so zníženým odskokom, veľkosť č.4;
– V zápase nastúpia štyria hráči v poli a jeden brankár, striedať sa môže  kedykoľvek hokejovým spôsobom pri striedačke;
– Hrá sa na hrubý hrací čas. Pred zápasom si víťaz žrebu vyberie možnosť rozohrávať hru alebo výber strany. V prípade rozohrávania si stranu vyberie porazený v žrebe. Hrá sa na tzv. „hrubý čas“, časomiera bude zastavená len vo výnimočných prípadoch (napr. zranenie hráča);
– Hrá sa na hádzanárske brány;
– Herné situácie podliehajú futsalovým pravidlám (akumulácia faulov, obmedzenie hry s brankárom, rozohranie lopty do štyroch sekúnd a pod.);
– V prípade červenej karty bude hrať postihnuté mužstvo v oslabení dve minúty a vylúčený hráč už nemôže v danom zápase pokračovať a automaticky nemôže nastúpiť v nasledujúcom stretnutí. Po uplynutí trestu ho nahradí na ihrisku iný hráč;
– V prípade, že pri vylúčení hráčov zostanú družstvu na hracej ploche menej ako traja hráči (vrátane brankára), zápas musí byť ukončený a skontumovaný v prospech súpera.

Afterparty

Po skončení turnaja nasleduje tradične veľmi obľúbená afterparty v Hoteli Bratislava na Seberíniho ulici, ktorá je skvelým vyvrcholením celého dňa a okrem hráčov sú na ňu pozvaní aj ich rodinní príslušníci či kolegovia. Začíname o 20.00 a výťažok z nej poukážeme v prospech neziskovej organizácie Deťom s rakovinou založenej pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou LF UK na Kramároch.

A čo rozumieme pod pojmom afterparty? Ide o neformálne stretnutie účastníkov turnaja pre ktorých je pripravený all-inclusive servis vrátane kultúrneho programu a sprievodného programu, švédskych stolov a teplého bufetu. Na afterparty za nič neplatíte, ste našimi hosťami.

Na afterparty sú pozvaní len účastníci turnaja so svojimi hosťami (partnermi, obchodnými partnermi a pod.). V hoteli prebehne vyhlásenie výsledkov a následne bude akcia vo forme a diskotéky pokračovať až do skorých ranných hodín pod vedením DJ-a.

Nie zriedka sa stáva, že párty konči pri východe slnka po piatej ráno…

Takto bude vaša afterparty vyzerať…

 

Fotogaléria

Po každom ročníku je k dispozícii pre účastníkov rozsiahla fotogaléria. V prípade, že ste zabudli prístupový kód k fotogalérii z minulých ročníkov, kontaktujte nás prosím a radi ju pre vás opäť sprístupníme.

Z predchádzajúcich ročníkov vyberáme:

Information & Communication Technology Football Challenge 2024

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2023

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2022

 

V rokoch 2020 a 2021 sa turnaj pre pandémiu koronavírusu neuskutočnil.

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2019

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2018

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2017

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2016

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2015

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2014

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2013

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2012

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2011

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2010

 

Information & Communication Technology Football Challenge 2009

História

Information & Communication Technology Football Challenge je tradičným športovo-spoločenským stretnutím firiem a ich zamestnancov pôsobiacich v IT a telekomunikačnom sektore. Počas našej histórie sme na turnaji privítali mnoho vzácnych spoločností a významných topmanažérov medzi ktorými boli napríklad: IBM Slovensko, Hewlett Packard, Slovak Telekom, Orange, T-Systems, Oracle a mnohí ďalší, z ktorých si všetkých rovnako vážime a sme radi, že sú súčasťou tejto tradičnej partie kamáratov športovcov a biznismanov …

A takéto je historické umiestnenie najlepších družstiev na turnaji:

Information & Communication Technology Football Challenge 2024
1.miesto: Last Mile
2.miesto: IBM ISC Bratislava
3.miesto: Uniqa Group Service Center Slovakia
4.miesto: Syntax Systems

Information & Communication Technology Football Challenge 2023
1.miesto: Uniqa Group Service Center Slovakia
2.miesto: TITANS Freelancers
3.miesto: SWAN
4.miesto: Syntax Systems

Information & Communication Technology Football Challenge 2022
1.miesto: ASBIS SK
2.miesto: Syntax Systems
3.miesto: Asseco Central Europe
4.miesto: IBM ISC Bratislava

V rokoch 2020 a 2021 sa turnaj pre pandémiu koronavírusu neuskutočnil.

Information & Communication Technology Football Challenge 2019
1.miesto: Dell
2.miesto: GlobalLogic
3.miesto: ŽSR – Železničné telekomunikácie Bratislava
4.miesto: IBM ISC Bratislava

Information & Communication Technology Football Challenge 2018
1.miesto: Asseco Central Europe
2.miesto: Slovak Telekom
3.miesto: DITEC
4.miesto: IRDistribution

Information & Communication Technology Football Challenge 2017
1.miesto: T-Systems Slovakia
2.miesto: Swan
3.miesto: Tom Horn Gaming
4.miesto: Eset

Information & Communication Technology Football Challenge 2016
1.miesto: Swan
2.miesto: Dell
3.miesto: T-Systems Slovakia
4.miesto: Tory Consulting

Information & Communication Technology Football Challenge 2015
1.miesto: T-Systems Slovakia
2.miesto: Swan
3.miesto: Dell
4.miesto: CGI Slovakia

Information & Communication Technology Football Challenge 2014
1.miesto: Dell
2.miesto: DITEC
3.miesto: T-Systems Slovakia
4.miesto: Asseco Central Europe

Information & Communication Technology Football Challenge 2013
1.miesto: DITEC
2.miesto: Dell
3.miesto: Swan
4.miesto: Siemens Program & System Engineering

Information & Communication Technology Football Challenge 2012
1.miesto: DITEC
2.miesto: Dell
3.miesto: Swan
4.miesto: Lenovo Slovakia

Information & Communication Technology Football Challenge 2011
1.miesto: T-Systems Slovakia
2.miesto: DITEC
3.miesto: Logica
4.miesto: Movys

Information & Communication Technology Football Challenge 2010
1.miesto: YMS Group
2.miesto: Swan
3.miesto: Logica
4.miesto: Asseco Central Europe

Information & Communication Technology Football Challenge 2009
1.miesto: DITEC
2.miesto: Slovak Telekom
3.miesto: ŽSR – Železničné telekomunikácie Bratislava
4.miesto: YMS Group

Napísali o nás

“Dakujeme aj my, za skvelo zorganizovany turnaj. Bolo to uplne uzasne a urcite sa vidime aj o rok. Uz sme si zapisali do kalendara termin, takze s nami ratajte. Hadam neprehrame opat zapas v play off.”
P.K., Resco

“Touto cestou by sme sa vám chceli poďakovať, za opäť skvelú akciu, výbornú organizáciu a príjemnú komunikáciu. Naši chlapci boli veľmi spokojní.”
J.C., CN Group

“Chcem v mene celého tímu poďakovať za úžasne strávený deň a taktiež večer. Keďže sme boli nováčik na turnaji, vôbec sme nevedeli čo od toho očakávať, ale bola som príjemne prekvapená. Organizácia aj celý priebeh na jednotku ! 🙂 Verím, že sa nám aj ďalší rok podarí dať takýto tím dokopy a určite sa zúčastníme.”

L.C., THE Soft

“Chcem sa Vám v mene mojich kolegov i našej spoločnosti veľmi pekne poďakovať za celé zorganizovanie turnaja, ako i super starostlivosť, ktorú ste nám všetkým preukázali. Všetci sa tešíme z nášho umiestnenia, v budúcom ročníku máme vyššie ambície :). Kolegovia si turnaj veľmi chvália, teší ich to, že si mohli takto zahrať.”
Z.S., eD’system Slovakia

“Bolo super ako vždy, veľmi sme si to opäť užili, tak na turnaji ako aj večer. Aj keď tohto roku väčšina tímu odpadla už pred polnocou (nuž, nemladneme 🙂 Už sa veľmi tešíme na ďalší ročník a na Best of the Best 🙂
M.Ď., Dell

“Turnaj bol výborný. Určite sa tešime na ďalší ročník.”
V.B., S&T Slovakia

“Bolo to skvelé a absolútne nemáme čo vytknúť. Od organizácie, cez výber hostesiek, program, moderovanie. Naozaj, veľmi chválime.”
M.B., Huawei Technologies

“Ďakujeme veľmi pekne za možnosť zúčastniť sa tohtoročného turnaja. Vďaka za super organizáciu a úžasnú atmosféru :)”
M.D., Asseco Central Europe

“Myslím, že celý turnaj bol organizačne na vysokej úrovni. Čo sa týka športovej časti, ja osobne nemám žiadne výhrady. Myslím si, že podobný názor majú aj členovia nášho tímu. Čo sa týka afterparty, tak tá bola opäť perfektná. Skvele sme sa všetci zabavili. Oceňujeme hlavne dostupnosť jedál až do samého konca. Celkovo by som hodnotil organizačnú stránku turnaja veľmi pozitívne a už sa tešíme na podobné ďalšie udalosti. Klobúk dole.”
M.Ď., Dell

“Chcel by som sa poďakovať aj v mene ostatných chalanov za neobyčajný víkend, super organizáciu a možnosť konfrontácie a stretnutia s ľuďmi, ktorí sú partnermi či neraz konkurentmi. Ešte raz vďaka!”
Š.L., Siemens Program & System Engineering

“Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa. Chalani si dobre zahrali a radi sa zúčastníme aj budúci rok. Výsledok bol nad naše očakávania.”
V.Š.

“Ďakujeme za príjemnú sobotu. Bola to super zvládnutá akcia, či už cez deň a samozrejme aj večer. Vidno, že ste profesionáli. A hlavne chlapci si pochvaľovali.”
B.D.

 

 

Kontakt

Spoločnosť Situm Sports a organizáciu turnaja zastrešuje spoločnosť SITUM s.r.o., zastúpená organizátorom Matejom Mutišom a kolektívom správnych ľudi.

Matej Mutiš
T: 0903 320 110
F: 02 / 55 56 82 14
E: matej.mutis@situmsports.sk

Fakturačné údaje a sídlo spoločnosti:
SITUM s.r.o.
Vajnorská 8/A
831 04, Bratislava

IČO: 35786230
DIČ: 2021530280
IČ DPH: SK2021530280
Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sro, vložka číslo 21526/B.